Odbojnica przemysłowa to niezbędny element wyposażenia, który pomaga w ochronie ludzi, mienia i elementów konstrukcyjnych. Poznaj dokładnie jej budowę i funkcje, a także dowiedz się, gdzie będzie miała największe zastosowanie.

Odbojnica w kształcie litery U – cechy charakterystyczne

Odbojnice przemysłowe są popularnymi zabezpieczeniami, które cechują się specyficzną budową. Posiadają cztery nogi, połączone z jednej strony górną, poprzeczną belką. Dzięki takiej budowie tworzą kształt litery U, który idealnie pasuje do ochrony elementów wystających. Świetnie sprawdzi się na przykład w miejscu, w którym ma osłonić niewielki słupek czy nawet znak drogowy przed ewentualnym uszkodzeniem.

Dużym atutem odbojnika jest również jego przyciągający uwagę, żółty kolor, pokryty dodatkowo czarnymi paskami. Dzięki temu odbojnice w kształcie litery U nabierają jeszcze bardziej wyrazistego wyglądu i są łatwiejsze do zauważenia. Aby były solidnie osadzone w miejscu, w którym będą stanowić faktyczną ochronę, posiadają w stopach otwory umożliwiające ich przykręcenie do podłoża.

Gdzie warto umieścić odbojnice w kształcie litery U?

Ze względu na to, że odbojnice w kształcie litery U mają bardzo charakterystyczny kształt, służą głównie do ochrony elementów wystających o niewielkich rozmiarach, które potencjalnie mogłyby zostać uszkodzone z trzech stron. Są to przede wszystkim różnorodne słupki czy znaki drogowe, ale też inne znaki informacyjne, jak również elementy konstrukcyjne hal produkcyjnych i magazynowych. Są przy tym dedykowane zarówno wykorzystywaniu we wnętrzach, jak i na terenie zewnętrznym.