Każda kobieta jest inna, a jedną z cech, która je różni, jest wzrost. Są kobiety bardzo wysokie, mierzące np. 190 cm, ale i kobiety bardzo drobne, o wzroście 150 cm. Jak wiadomo odpowiedni dobór garderoby potrafi sprawić, że te różnice nie są tak widoczne. Największą rolę odgrywają tutaj oczywiście buty.

Co robić, kiedy brakuje centymetrów?

Panie charakteryzujące się niskim wzrostem powinny wybierać buty, które dodadzą im kilka lub nawet kilkanaście centymetrów. Do wyboru mają buty na szpilce, na szerokim obcasie, na koturnie czy też platformie. Szpilki są zdecydowanie najbardziej efektowne i pasują do eleganckich strojów, z kolei w butach na koturnie można chodzić nawet wtedy, kiedy ma się typowo sportowy styl – idealnie do niego pasują. Wysokość butów jest kwestią indywidualną i należy ją dobrać tak, aby buty były wygodne.

Jestem wysoka

Producenci obuwia nie zapominają również o wysokich paniach. Również i dla nich robione są modne buty, takie jak na przykład czółenka na niskim obcasie, baleriny, trampki, espadryle i inne. Każda kobieta bez problemu znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza w sklepach internetowych, w których wybór jest o wiele większy, niż w sklepach stacjonarnych. Mając wysoki wzrost lepiej unikać butów na platformie i innych, które dodadzą kilku dodatkowych centymetrów. 

Jak widać bez względu na to, czy jest się wysokim, czy też niskim, można wyglądać modnie i stylowo. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór butów oraz ubrań do własnej urody i predyspozycji.