Polecamy

Jak dbać o dach swojego domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dachy są najważniejszą częścią twojego domu, ponieważ chronią cię przed deszczem i zimną pogodą. Dach jest również bardzo ważnym czynnikiem określającym wartość Twojego domu. Tak więc, bardzo ważne jest, aby dbać o swój dach i utrzymać go w dobrym stanie.

Jest wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak z Twoim dachem i wtedy będziesz musiał go wymienić lub naprawić. Jeśli nie zadbasz odpowiednio o swój dach, może się okazać, że będziesz potrzebował nowego wcześniej niż się spodziewasz.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać dach w dobrym stanie:

Poproś o pomoc specjalistów

Zatrudnij profesjonalistę od dachów, aby sprawdził Twój dach co rok lub dwa pod kątem jakichkolwiek przecieków lub oznak uszkodzenia. Zapewni to, że wszelkie potencjalne problemy mogą być rozwiązane szybko i łatwo, zanim się pogorszą.

Czyść go

Pozbądź się wszelkich liści, gałązek i innych zanieczyszczeń, które mogłyby utknąć między gontami lub pod okapem, aby nie uszkodziły konstrukcji dachu, gdy w końcu odpadną w miesiącach zimowych. 

Czyść rynny

Regularnie czyść rynny, aby nie przelewały się podczas deszczu – dzięki temu woda deszczowa może swobodnie odpływać od domu, a nie gromadzić się pod nim, gdzie z czasem może spowodować szkody, wsiąkając w stolarkę pod dachówkami lub łupkami na szczycie ścian domu. Należy również upewnić się, że rury spustowe są skierowane z dala od fundamentu w kierunku rury spustowej, aby woda nie gromadziła się wokół podstawy domu.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź stronę internetową: mycie-dachu.com.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czyszczenia szczególnie jakich powierzchni, może się przydać wsparcie firmy sprzątającej?
Do czyszczenia szczególnie jakich powierzchni, może się przydać wsparcie firmy sprzątającej?
Profesjonalna firma sprzątająca będzie dysponowała odpowiednim sprzętem i know-how, dzięki którym Twój dom będzie lśnił czystością. Będzie miała również dostęp […]
Geek chic – zegarki damskie Casio, stylizowane na lata 80-te
Geek chic – zegarki damskie Casio, stylizowane na lata 80-te
Nie tylko dla mężczyzn Zegarek jest dobrym dodatkiem do stylizacji, zwłaszcza do garnituru bądź bardziej eleganckiego ubioru. Pomijając fakt, że […]
Jak się ubrać na spotkanie biznesowe?
Jak się ubrać na spotkanie biznesowe?
Prezencja oraz pierwsze wrażenie są często niezwykle istotne podczas oficjalnych spotkań biznesowych. W zależności od branży oraz wewnętrznych zasad panujących […]
Ostatnie wpisy