Polecamy

Jak dbać o dach swojego domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dachy są najważniejszą częścią twojego domu, ponieważ chronią cię przed deszczem i zimną pogodą. Dach jest również bardzo ważnym czynnikiem określającym wartość Twojego domu. Tak więc, bardzo ważne jest, aby dbać o swój dach i utrzymać go w dobrym stanie.

Jest wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak z Twoim dachem i wtedy będziesz musiał go wymienić lub naprawić. Jeśli nie zadbasz odpowiednio o swój dach, może się okazać, że będziesz potrzebował nowego wcześniej niż się spodziewasz.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać dach w dobrym stanie:

Poproś o pomoc specjalistów

Zatrudnij profesjonalistę od dachów, aby sprawdził Twój dach co rok lub dwa pod kątem jakichkolwiek przecieków lub oznak uszkodzenia. Zapewni to, że wszelkie potencjalne problemy mogą być rozwiązane szybko i łatwo, zanim się pogorszą.

Czyść go

Pozbądź się wszelkich liści, gałązek i innych zanieczyszczeń, które mogłyby utknąć między gontami lub pod okapem, aby nie uszkodziły konstrukcji dachu, gdy w końcu odpadną w miesiącach zimowych. 

Czyść rynny

Regularnie czyść rynny, aby nie przelewały się podczas deszczu – dzięki temu woda deszczowa może swobodnie odpływać od domu, a nie gromadzić się pod nim, gdzie z czasem może spowodować szkody, wsiąkając w stolarkę pod dachówkami lub łupkami na szczycie ścian domu. Należy również upewnić się, że rury spustowe są skierowane z dala od fundamentu w kierunku rury spustowej, aby woda nie gromadziła się wokół podstawy domu.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź stronę internetową: mycie-dachu.com.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Moodboard – co to jest i czy warto go stworzyć?
Moodboard – co to jest i czy warto go stworzyć?
Moodboard jest swego rodzaju tablicą inspiracji. To wizualne narzędzie, które za pomocą obrazu oraz symboli przekazuje koncepcję autora. Z jego […]
Jakie zabiegi są polecane na ból pleców?
Jakie zabiegi są polecane na ból pleców?
Plecy człowieka codzienne wystawiane są na duże obciążenia, które stopniowo prowadzą do osłabienia kręgosłupa. W wyniku tego pojawia się ból, […]
Niezbędne kosmetyki dla mężczyzn – w co należy zainwestować?
Niezbędne kosmetyki dla mężczyzn – w co należy zainwestować?
Męska skóra, podobnie jak kobieca potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Kosmetyki powinny być odpowiednio dobrane do potrzeb oraz kondycji cery, dzięki czemu […]
Ostatnie wpisy