Polecamy

Jakiego sprzętu potrzebujemy, aby zacząć jeździć na rolkach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolkarze w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności mogą cieszyć się sportem, jakim jest jazda na rolkach. Rolki są dostępne w różnych rozmiarach, więc ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiedni rozmiar wrotki dla swoich stóp.

Aby zacząć, będziesz potrzebować kilku podstawowych przedmiotów:

Rolki

Będziesz chciał parę rolek, które są wygodne i dobrze pasują do Twoich stóp. Dla wchodzących dopiero w ten sport kobiet świetnym wyborem będą rolki damskie dla początkujących, ponieważ są zaprojektowane tak, aby łatwiej było na nich utrzymać równowagę niż na rolkach dla zaawansowanych. Podczas przymierzania rolek upewnij się, że nie są one zbyt luźne lub ciasne w okolicy kostki – powinieneś móc poruszać palcami, ale nie powinny one wysuwać się z miejsca, gdy próbujesz wstać.

Kask

Kask jest wymagany, aby chronić głowę podczas upadków lub kolizji z innymi rolkarzami. Powinien on ściśle przylegać do głowy, ale nie może być zbyt ciasny ani niewygodny. Jeśli masz długie włosy, pamiętaj, aby schować je do kasku. Upewnij się, że pasek pod brodą jest zabezpieczony, ale nie na tyle ciasny, aby powodować dyskomfort lub ból.

Ochraniacze na łokcie

Ochraniacze łokci chronią łokcie przed urazami, zwłaszcza podczas upadków lub kolizji z innymi rolkarzami. Powinny być dopasowane wokół ramion, ale nie mogą być zbyt ciasne lub niewygodne.

Ochraniacze na nadgarstki

Ochraniacze na nadgarstki są niezbędne dla początkujących rolkarzy. Pomogą one uchronić Twoje nadgarstki przed zadrapaniem lub zranieniem przez ostrza innych wrotkarzy. Ochraniacze na nadgarstki można kupić w większości sklepów sportowych lub online.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich atrakcji warto skorzystać, będąc w górach?
Z jakich atrakcji warto skorzystać, będąc w górach?
Zima to świetny czas na wycieczkę w góry. Piękna, mroźna aura oraz dużo większe niż na nizinach prawdopodobieństwo pojawienia się […]
Dwa pomysły na modną miejską stylizację
Dwa pomysły na modną miejską stylizację
Miejski styl cechuje się przede wszystkim wygodą. Ostatnio stają się coraz bardziej modne luźne ubrania- spodnie typu paperbag czy też […]
Odpowiednie wyposażenie w sprzęt jako klucz do porządku w mieszkaniu
Odpowiednie wyposażenie w sprzęt jako klucz do porządku w mieszkaniu
Utrzymanie porządku w mieszkaniu może wydawać się trudne, ale dzięki odpowiedniemu wyposażeniu może być łatwe. System centralnego odkurzania to jeden […]
Ostatnie wpisy