Zlew jednokomorowy to świetny dodatek do każdej kuchni lub łazienki. Jest na tyle duży, że zmieści się w nim prawie każda praca, której potrzebujesz. Jednak może być również trudny do utrzymania w czystości i higienie, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi. Jeśli chcesz utrzymać swój jednokomorowy zlew w czystości i higienie, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić.

Czyść go regularnie

Najlepszym sposobem na utrzymanie zlewu jednokomorowego w czystości jest jego regularne czyszczenie. Oznacza to mycie go co najmniej raz w tygodniu ciepłą wodą z mydłem (lub płynem do naczyń) oraz używanie gąbki ściernej lub szorowarki do wszelkich plam lub trudno dostępnych miejsc.

Możesz również rozważyć użycie małej szczotki z miękkim włosiem do czyszczenia kranu, odpływu i wylewek. Zapewni to, że wszelkie cząstki żywności lub tłuszczu, które nagromadziły się w tych miejscach, nie będą się gromadzić w postaci trudnego do usunięcia bałaganu. Jeśli Twój zlew jest ze stali nierdzewnej, powinieneś również regularnie polerować go specjalnym środkiem czyszczącym przeznaczonym do tego celu.

Używaj odpowiednich środków czyszczących

Należy również używać środków odpowiednich dla danego typu zlewu. Zlewozmywaki każdego rodzaju możesz zakupić na stronie taniezlewozmywaki.pl. Na przykład, jeśli zlew jest wykonany ze stali nierdzewnej, nie należy stosować ostrych środków chemicznych, które mogą uszkodzić ten materiał. Podobnie, jeśli masz emaliowany zlew żeliwny, unikaj proszków do szorowania lub środków czyszczących zawierających wybielacze lub chlor.