Polecamy

Jak przygotować profesjonalne miejsce na ognisko we własnym ogrodzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie domu jednorodzinnego czy działki pozwala na rozpalenie ogniska. Upieczenie ziemniaków, czy kiełbasy, wspólne biesiadowanie i śpiewanie piosenek w letnie wieczory to wielka przyjemność. Warto w tym celu przygotować specjalne miejsce w ogrodzie, gdzie w spokoju będziemy mogli przesiadywać z rodziną i znajomymi.

Lokalizacja paleniska

Aby ognisko nikomu nie przeszkadzało, musi być rozpalone w odpowiednim miejscu. Najlepiej w terenie niezabudowanym, zdała od budynków, lub przynajmniej 10 metrów od nich. Palenisko najlepiej umieścić w głębi ogrodu po stronie wschodniej, dobrze, gdyby znajdowało się w zacisznym miejscu, tak by nie przeszkadzało okolicznym sąsiadom.

Do przygotowania miejsca pod grill potrzebujemy wyrównać i utwardzić teren. Najlepiej za pomocą cegieł, czy ozdobnych kamieni wyznaczyć krąg, w którym postawimy trójnóg ognisko. Trójnogi wykonane są ze stalowych profilów, można na nic powieści patelnie, kociołek żeliwny czy ruszt. Dzięki temu możemy przygotować nad ogniskiem dania jednogarnkowe, grillować mięsa, czy smażyć.

Grill na łańcuchu to idealne rozwiązanie dla koneserów biesiadowania pod chmurką. Wytrzymałe pręty rusztu oraz mocna stalowa konstrukcja pozwala na swobodne grillowanie. Konstrukcja grilla cechuję się dużą stabilnością i wytrzymałością nawet na nieidealnie prostej nawierzchni. Grill pozwala na przygotowanie większych ilości jedzenia oraz umożliwia smażenie potraw, które będą wyróżniać się niezwykłym smakiem i aromatem. Grill w takim wydaniu jest wytrzymały na niekorzystne warunki pogodowe i na pewno posłuży kilka lat, będąc ozdobą ogrodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezbędnik manicurzystki
Niezbędnik manicurzystki
Coraz więcej kobiet korzysta z usług manicurzystek, specjalizujących się w pielęgnacji dłoni oraz paznokci. Takie osoby powinny dysponować licznymi narzędziami […]
Jak prawidłowo dobrać opony do swojego pojazdu?
Jak prawidłowo dobrać opony do swojego pojazdu?
Wydaje się, że wszystkie opony dostępne na rynku są takie same. Gdy jednak przyjrzymy się im bliżej okazuje się, że […]
Jak wykryć usterkę w aucie
Jak wykryć usterkę w aucie
Pojazdy samochodowe jak każde maszyny ulegają zużyciu i awarii. Nowoczesne podzespoły często obsługiwane są elektronicznie i dodatkowo komputer pokładowy zbiera […]
Ostatnie wpisy