Posiadanie domu jednorodzinnego czy działki pozwala na rozpalenie ogniska. Upieczenie ziemniaków, czy kiełbasy, wspólne biesiadowanie i śpiewanie piosenek w letnie wieczory to wielka przyjemność. Warto w tym celu przygotować specjalne miejsce w ogrodzie, gdzie w spokoju będziemy mogli przesiadywać z rodziną i znajomymi.

Lokalizacja paleniska

Aby ognisko nikomu nie przeszkadzało, musi być rozpalone w odpowiednim miejscu. Najlepiej w terenie niezabudowanym, zdała od budynków, lub przynajmniej 10 metrów od nich. Palenisko najlepiej umieścić w głębi ogrodu po stronie wschodniej, dobrze, gdyby znajdowało się w zacisznym miejscu, tak by nie przeszkadzało okolicznym sąsiadom.

Do przygotowania miejsca pod grill potrzebujemy wyrównać i utwardzić teren. Najlepiej za pomocą cegieł, czy ozdobnych kamieni wyznaczyć krąg, w którym postawimy trójnóg ognisko. Trójnogi wykonane są ze stalowych profilów, można na nic powieści patelnie, kociołek żeliwny czy ruszt. Dzięki temu możemy przygotować nad ogniskiem dania jednogarnkowe, grillować mięsa, czy smażyć.

Grill na łańcuchu to idealne rozwiązanie dla koneserów biesiadowania pod chmurką. Wytrzymałe pręty rusztu oraz mocna stalowa konstrukcja pozwala na swobodne grillowanie. Konstrukcja grilla cechuję się dużą stabilnością i wytrzymałością nawet na nieidealnie prostej nawierzchni. Grill pozwala na przygotowanie większych ilości jedzenia oraz umożliwia smażenie potraw, które będą wyróżniać się niezwykłym smakiem i aromatem. Grill w takim wydaniu jest wytrzymały na niekorzystne warunki pogodowe i na pewno posłuży kilka lat, będąc ozdobą ogrodu.