Wybierając odpowiedni model dywanu i chodnika, większość osób zwraca uwagę wyłącznie na wielkość i stronę estetyczną. Z całą pewnością są to istotne kwestie, nie można jednak zapominać o innych, na pozór mniej ważnych niuansach – równie ważny jest rodzaj materiału, jakość wykonania, a także odporność na zabrudzenia. Czym zatem kierować się podczas wybierania elementów dekoracyjno-użytkowych na podłogę?

Przytulny i oryginalny przedpokój

Przedpokój kojarzy się przede wszystkim z pomieszczeniem o charakterze stricte użytkowym – tutaj zostawiana jest odzież wierzchnia, obuwie, a także osobiste gadżety typu parasol. Wydawać się więc może, że pomieszczenie to jest mało wymagające pod względem aranżacyjnym – wystarczy wygodna szafa, wieszak na płaszcze i lustro z funkcjonalną półeczką. Urządzając przedpokój warto jednak pomyśleć o dodatkowych elementach dekoracyjno-użytkowych, do których należą chodniki. Na rynku znaleźć można bogaty wachlarz różnorodnych propozycji, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno być trudne. Doskonałą propozycją okazują się chodniki do przedpokoju podgumowane, których zaletą jest to, że nie przesuwają się podczas chodzenia, są więc bezpieczne i funkcjonalne. Co więcej, w niebanalny sposób podkreślają charakter i styl pomieszczenia, a także zapobiegają utracie ciepła. Ich cechą są przede wszystkim niewielkie rozmiary i łatwość utrzymania czystości.

O ile w przedpokoju czy korytarzu chodniki sprawdzają się idealnie, stosowanie ich w salonie, pokoju dziennym bądź sypialni może okazać się pomysłem niekoniecznie trafionym – zdecydowanie lepiej rozłożyć tu miękki i puszysty dywan. Atrakcyjne propozycje można znaleźć na https://gardidekor.pl. Warto pamiętać, że dobrej jakości dywan powinien być miękki, puszysty i wytrzymały. Wbrew pozorom nie musi być wykonany z naturalnej wełny – modele syntetyczne są równie atrakcyjne pod względem wizualnym i nie powodują reakcji alergicznych. Ciepły dywan skutecznie chroni przed chłodem bijącym od podłogi, pozwala także regulować poziom wilgotności w pomieszczeniu.