Polecamy

Jak wybrać pościel do wózka

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy na świecie pojawia się mały człowiek, zmienia się cały świat, a sprawy i przedmioty, które do tej pory nie miały znaczenia, stają się sprawami najwyższej wagi. W co ubrać dziecko, żeby było mu ciepło, ale jednocześnie nie przegrzać małego ciałka? Czym przykryć żeby zapewnić jeszcze lepsze warunki? Co zabrać do wózka, by mieć pod ręką tylko najpotrzebniejsze rzeczy? Pytań i wątpliwości w obliczu których stają młodzi rodzice jest naprawdę wiele. Teraz zastanowimy się tylko nad jednym: jak wybrać pościel do wózka?

Bezpiecznie i komfortowo

Podstawowym kryterium przy wyborze pościeli do wózka powinien być komfort malucha. Nawet najpiękniej zdobiony materiał może powodować podrażnienia czy uczulenia (ze względu na skład) lub nie spełniać roli ocieplania. Z tego powodu na początku warto sprawdzić skład produktu i unikać tworzyw syntetycznych, stawiając na materiały naturalne, hipoalergiczne. Druga kwestią jest funkcja pościeli. Czy tkanina ma za zadanie ogrzać w chłodne dni czy po prostu okryć lub osłonić? Odpowiadając na to pytanie można dobrać odpowiednią grubość pościeli. Pościele o zróżnicowanej grubości można znaleźć na https://nyks.pl/posciel/satyna.

Kolejną kwestią jest dopasowanie do wielkości wózka tak, by materiał mieścił się w wyznaczonym obszarze i dokładnie otulał dziecko. Dopiero spełnienie tych kryteriów nie wyklucza wyboru odpowiedniej stylistyki pościeli, która ozdobi wózek i uczyni go jeszcze piękniejszym. Rynek tkanin oferuje tak szeroki wybór, że z pewnością każdy rodzic znajdzie coś odpowiadającego jego gustom estetycznym: od świnki peppy poprzez wzory ludowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawowa garderoba dla mężczyzn w rozmiarze plus size
Podstawowa garderoba dla mężczyzn w rozmiarze plus size
Szafa mężczyzny w rozmiarze plus size powinna różnić się od garderoby pana o standardowych wymiarach jedynie rozmiarem. W każdym przypadku […]
Czym podkreślić rzęsy i brwi?
Czym podkreślić rzęsy i brwi?
W czasach mody na naturalne piękno brwi i rzęs, mamy na rynku do wyboru wiele produktów zarówno do ich pielęgnacji, […]
Kompaktowy węzeł ciepłowniczy. Czym tak do końca jest?
Kompaktowy węzeł ciepłowniczy. Czym tak do końca jest?
Ogrzewanie budynku dla wielu osób jest zagadnieniem trudnym i nieznanym. Jednak choćby podstawowa wiedza z tego zakresu pomaga w lepszej […]
Ostatnie wpisy