Polecamy

Czy za granicą da się jeszcze dobrze zarobić? Prosta odpowiedź!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co roku wiele osób opuszcza Polskę w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy w innych krajach. Doceniają oni wyższą jakość życia i czują, że mogą sobie na nie pozwolić dzięki ciężkiej pracy za granicą. Czy jednak praca w innym kraju jest jeszcze opłacalna? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Pod warunkiem, że wiesz co robisz, trzymasz się swojego planu i nie wydajesz pieniędzy na głupoty.

Do jakiego kraju warto wyjechać?

Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. To zależy od Twoich umiejętności i doświadczenia. Jeśli jesteś pielęgniarką lub nauczycielem, łatwiej jest znaleźć pracę w krajach takich jak Norwegia, Szwecja czy Niemcy. W innych przypadkach możesz szukać pracy w Wielkiej Brytanii lub Irlandii. Gdziekolwiek zdecydujesz się wyjechać, upewnij się, że Twoje dochody będą wyższe niż w Polsce (przynajmniej o 50%). W przeciwnym wypadku może się to po prostu nie opłacać.

Kolejnym dobrym, choć mało popularnym wyborem, jest także Belgia. Rynek pracy jest dobry i łatwo znaleźć pracę. Ponadto kraj ma korzystny system podatkowy, a koszty utrzymania są stosunkowo niskie. Jeśli potrzebujesz wynająć busy z Polski do Belgii – interbus.net.pl oferuje takie możliwości.

Tnij koszty życia

Oszczędzaj pieniądze, wynajmując własne mieszkanie. Pokoje udostępniane przez agencję pracy zazwyczaj są drogie. Kiedy mieszkasz w rezydencji sponsorowanej przez agencję, nie wiesz również, kto będzie Twoim sąsiadem. A to może być niebezpieczne. Pamiętaj też, żeby gotować samemu zamiast chodzić do restauracji. Na jedzeniu można zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy.

Bądź bezpieczny

Upewnij się, że dostałeś pracę w renomowanej i znanej firmie. Nie chcesz być zaskoczony faktem, że firma nie zapłaci po wykonaniu pracy; wiele firm traktuje Polaków jako tanią siłę roboczą i chętnie ich wykorzystuje – uważaj więc, aby nie skończyć pracy dla jednej z nich! Zbierz jak najwięcej informacji o zwyczajach miejscowych i kulturze miejsca docelowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak powstaje biżuteria?
Jak powstaje biżuteria?
Biżuteria może być stworzona z różnych materiałów, takich jak:  złoto, platyna, srebro lub wykonana ze stali nierdzewnej. Rzadko kiedy jednak […]
Dlaczego warto pomyśleć o zamówieniu diety pudełkowej?
Dlaczego warto pomyśleć o zamówieniu diety pudełkowej?
Zbilansowana i dopasowana do indywidualnych potrzeb dieta to podstawa dobrego samopoczucia oraz energii przez cały dzień. Nie wszyscy jednak mają […]
Jak zaplanować system kanalizacyjny domu?
Jak zaplanować system kanalizacyjny domu?
O tym, w jaki sposób odprowadzać nieczystości z budynku mieszkalnego trzeba zdecydować się jak najwcześniej – najlepiej na etapie wyboru […]
Ostatnie wpisy