Polecamy

Czy za granicą da się jeszcze dobrze zarobić? Prosta odpowiedź!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co roku wiele osób opuszcza Polskę w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy w innych krajach. Doceniają oni wyższą jakość życia i czują, że mogą sobie na nie pozwolić dzięki ciężkiej pracy za granicą. Czy jednak praca w innym kraju jest jeszcze opłacalna? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Pod warunkiem, że wiesz co robisz, trzymasz się swojego planu i nie wydajesz pieniędzy na głupoty.

Do jakiego kraju warto wyjechać?

Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. To zależy od Twoich umiejętności i doświadczenia. Jeśli jesteś pielęgniarką lub nauczycielem, łatwiej jest znaleźć pracę w krajach takich jak Norwegia, Szwecja czy Niemcy. W innych przypadkach możesz szukać pracy w Wielkiej Brytanii lub Irlandii. Gdziekolwiek zdecydujesz się wyjechać, upewnij się, że Twoje dochody będą wyższe niż w Polsce (przynajmniej o 50%). W przeciwnym wypadku może się to po prostu nie opłacać.

Kolejnym dobrym, choć mało popularnym wyborem, jest także Belgia. Rynek pracy jest dobry i łatwo znaleźć pracę. Ponadto kraj ma korzystny system podatkowy, a koszty utrzymania są stosunkowo niskie. Jeśli potrzebujesz wynająć busy z Polski do Belgii – interbus.net.pl oferuje takie możliwości.

Tnij koszty życia

Oszczędzaj pieniądze, wynajmując własne mieszkanie. Pokoje udostępniane przez agencję pracy zazwyczaj są drogie. Kiedy mieszkasz w rezydencji sponsorowanej przez agencję, nie wiesz również, kto będzie Twoim sąsiadem. A to może być niebezpieczne. Pamiętaj też, żeby gotować samemu zamiast chodzić do restauracji. Na jedzeniu można zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy.

Bądź bezpieczny

Upewnij się, że dostałeś pracę w renomowanej i znanej firmie. Nie chcesz być zaskoczony faktem, że firma nie zapłaci po wykonaniu pracy; wiele firm traktuje Polaków jako tanią siłę roboczą i chętnie ich wykorzystuje – uważaj więc, aby nie skończyć pracy dla jednej z nich! Zbierz jak najwięcej informacji o zwyczajach miejscowych i kulturze miejsca docelowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygląda ubezpieczenie motocykla w Niemczech?
Jak wygląda ubezpieczenie motocykla w Niemczech?
Motocykl jest bardzo popularnym środkiem transportu szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Motocyklistów obowiązują takie same obowiązki, jak kierowców samochodów osobowych, a […]
Akcesoria do sprzątania które powinny znaleźć się w każdym domu
Akcesoria do sprzątania które powinny znaleźć się w każdym domu
Czysty dom jest celem bardzo wielu rodzin. Aby jednak ten cel osiągnąć, niezbędne są odpowiednie akcesoria do sprzątania. Warto jest […]
O jakich czynnościach trzeba pamiętać, przy użytkowaniu motocykla?
O jakich czynnościach trzeba pamiętać, przy użytkowaniu motocykla?
Słoneczna pogoda – idealny sygnał na odbycie podróży motocyklem Tam nasz ukochany dwukołowy motocykl czeka na nas pod gęstym kurzem […]
Ostatnie wpisy