Na wyjazd na narty czeka każdy miłośnik białego puchu i zimowego szaleństwa. Idealnie, gdy podczas wyjazdu dopisuje nam słoneczna pogoda, ośnieżone stoki oraz ciepło. Ostatni punkt może zostać spełniony nie tylko dzięki wyższej temperaturze, ale i skompletowaniu odpowiedniego ubrania wierzchniego. Pomogą nam w tym profesjonalne sklepy sportowe z odzieżą narciarską i snowboardową, ale i zwykłe sklepy. To właśnie w tych drugich znaleźć możemy regularne przeceny na artykuły zimowe, zwłaszcza w okresie przedświątecznym.

Narciarska odzież

Wyjeżdżając w góry podstawowymi ubraniami jakie musimy mieć ze sobą są ocieplane i wodoodporne spodnie oraz kurtka spełniająca takie same wytyczne. Da nam to ogólną ochronę przed zimnem, wiatrem i przemoczeniem, jednak nie zapewni pełnego komfortu podczas jazdy na nartach czy spacerowania po szlakach.

Należy zadbać o dobre nakrycie głowy oraz rękawiczki – są to miejsca, z których najszybciej tracimy optymalną ciepłotę ciała. Ciepłe skarpetki jak i bielizna termiczna okażą się niezbędne przy niższych temperaturach.

Nakrycia głowy dostać możemy w zróżnicowanych wersjach. Jednymi z popularniejszych są obecnie czapki typu beanie dedykowane osobom w każdym wieku i płci. Dobrze trzymające ciepło i modne zapewnią nam uwagę na stoku.

Z kolei czapki dla dziewcząt charakteryzują się bardzo dużą paletą barw. Wybierać możemy od krzykliwych barw i odcieni, przez nakrycia głowy z śmiesznymi i rzucającymi się w oczy motywami, aż po produkty stonowane i nacechowane prostotą formy oraz klasyką.