Laserowe usuwanie tatuażu może być bolesnym procesem, w zależności od wielkości i rodzaju tatuażu. Ale jest to zwykle mniej bolesne niż uzyskanie tatuażu, a dla większości ludzi korzyści są warte dyskomfortu.

Na czym polega zabieg?

Laserowe usuwanie tatuażu polega na poddaniu tuszu działaniu kolorowej wiązki lasera, która następnie zrywa wiązania pomiędzy tuszem a skórą. Wiązka lasera przenika przez skórę, gdzie wchodzi w interakcję z tuszem w tatuażu. Kiedy to się dzieje, wytwarzane jest ciepło, które powoduje, że układ odpornościowy organizmu atakuje cząstki pigmentu tatuażu. Pierwsza sesja jest najbardziej intensywna, ponieważ rozbija powierzchnię skóry i usuwa barwnik tatuażu. Rozbite cząsteczki są następnie wchłaniane przez organizm i wypłukiwane w sposób naturalny przez mocz lub gruczoły potowe. Zabieg usuwania tatuażu możesz znaleźć na stronie https://estetichouse.pl/usuwanie-tatuazu/.

Czy usuwanie tatuażu jest bolesne?

Usuwanie tatuażu może być bolesne, zwłaszcza jeśli dostaniesz tatuaż wpisany głęboko w skórę. Jeśli rozważasz usunięcie tatuażu, ważne jest, aby wiedzieć, jak dużo bólu możesz doświadczyć podczas tego procesu. Poziom dyskomfortu będzie zależał od tego, gdzie znajduje się Twój tatuaż i jak stary jest.

Jeśli tatuaż znajduje się na wrażliwym obszarze ciała, takim jak twarz lub szyja, możesz odczuwać większy ból niż w przypadku, gdy znajduje się on na obszarze o mniejszej liczbie zakończeń nerwowych. Poziom bólu zależy również od rodzaju i intensywności lasera używanego do usuwania.