Przyjęcie weselne to impreza nierozerwalnie związana z tańcem do białego rana oraz licznymi zabawami. Jednym z jej niezbędnych elementów jest również alkohol, który wprowadza zaproszonych gości w szampański nastrój i w znacznym stopniu uprzyjemnia całe wydarzenie. Na polskim weselu nie powinno zabraknąć przede wszystkim tradycyjnej wódki. Kupimy ją bez problemu m.in. na https://www.foczkaalkohole.pl/kategoria-produktu/wodka/wodka-weselna/.

Mocne trunki nadal wiodą prym

Czysta wódka jest podstawowym trunkiem serwowanym na weselu ze względu na wysoką zawartość alkoholu etylowego (zazwyczaj jest to 40%). Obecnie osoby odpowiedzialne za organizację omawianej imprezy zaopatrują się w nią w hurtowniach stacjonarnych lub internetowych, gdyż przy dużym zamówieniu można tam otrzymać całkiem spory rabat. Warto przy tym stawiać na produkty uznanych marek, bo niedobra wódka z pewnością na długo negatywnie zapadnie w pamięci gości.

Oprócz tego na wielu stołach weselnych pojawia się wino, które znakomicie nadaje się jako dodatek do rozmaitych przekąsek czy posiłków – głównie z powodu orzeźwiającego charakteru. Optymalnym rozwiązaniem jest w tym przypadku zakup zarówno czerwonego, jak i białego wina o półwytrawnym oraz słodkim smaku.

Do rodzajów alkoholi w pełni akceptowalnych na przyjęciu weselnym zalicza się również:

– chłodne piwo – świetnie sprawdza się w upalne dni, ponieważ gasi pragnienie i stanowi alternatywę dla osób nie przepadających za mocniejszymi trunkami

– whisky, koniak, burbon – produkty te podnoszą prestiż imprezy i są pite przez ludzi o wyrafinowanym guście

– nalewki domowej roboty – śliwowice, wiśniówki, malinówki itp.

– półsłodki szampan – może być z powodzeniem serwowany na początku wesela (w formie toastu)