Ślub jest jednym z najbardziej pamiętliwych momentów w życiu. Planowany miesiącami, a czasem latami po to, żeby był wręcz idealny w każdym detalu. Biała suknia, garnitur, obrączki. Ważną kwestią jest odpowiednia pomoc w organizacji ślubu, a następnie wesela. Każdy powinien się dobrze bawić i miło wspominać to wydarzenie. Para młoda na weselu nie jest w stanie porozmawiać bezpośrednio z każdym i właśnie w tym momencie pomocne okazują się druhny. To one służą dobrą radą, poprawą humoru oraz rozkręceniem zabawy na sali weselnej.

Druhna u boku

Niejednokrotnie słyszy się, że druhny potrafią zabawiać gości i pomagać im w trakcie całej zabawy. Są zawsze blisko i sprawiają aby panna młoda wyglądała olśniewająco. W końcu jest to jej najważniejszy dzień. W przeciwieństwie do panny młodej, na którą od dłuższego czasu czekała już dziewczęca suknia ślubna, druhny mają większe zmartwienie.

Ubiór druhen

Muszą one mieć odpowiednio dobrane ubranie tak aby nie przyćmić pary młodej oraz wystarczająco się wyróżniać wśród gości aby było wiadomo, że to właśnie ona jest pierwszą pomocą panny młodej. Bardzo dobrze sprawdzają się w tej sytuacji długie suknie, które nie będą zbyt krzykliwe. Zbyt duża ilość materiału może jednak utrudnić ciągłe pomoce przy poprawkach welonu lub chociażby zabawie, dlatego polecana jest sukienka ślubna z rozpięciem. Takie delikatne elementy mogą upiększyć wygląd druhny tym samym pokazując ładnie figurę.
Warto pamiętać, że przy wyborze sukienki dla druhny kolor nie powinien gryźć się z bielą panny młodej. Obie te panie mają się miło bawić i dobrze czuć w tym co mają na sobie. To bardzo ważny dzień i wspomnienia po nim zostaną na długie lata.