Polecamy

Wszystko co powinieneś wiedzieć o orurowaniu samochodów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Orurowanie samochodu jest jednym z wielu sposobów na tuning. Jest to montaż rur przed maską, pod progami oraz pod tylnym zderzakiem. Nie można jednak montować tego na własną rękę, wszystko musi być zgodne z przepisami.

Orurowaniu zazwyczaj poddawane są samochody terenowe, ponieważ chroni to auto przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Ale nie tylko. Istnieją również zestawy do SUV-ów, i pick-up’ów, vanów i minivanów, samochodów dostawczych oraz dla aut kombi.

Najczęściej stosowane są rury o przekroju 60 milimetrów, ale do dużych aut bardziej pasują 70- czy aż 100-milimetrowe. Do mniejszych aut używa się rur o przekroju 40 milimetrów.

Trzeba pamiętać, że legalne jest montowanie tylko tych rur, które mają homologację.

Cena orurowania:

Ceny orurowań są bardzo zróżnicowane. Jest to zależne między innymi od miejsca montażu (przód, bok, tył auta), producenta, czy rodzaju materiału, z którego rury zostały wykonane. Koszty sięgają od 500 zł do nawet 5000 zł.

Rodzaje orurowania

  • Orurowanie z przodu – chroni przód zderzaka przed jego uszkodzeniem i podkreśla linię auta.
  • Orurowanie z boku – ułatwia wsiadanie i wysiadanie z aut wyżej zawieszonych. Jest to także pomocne przy odśnieżaniu dachu zimą czy wtedy, gdy potrzebujemy coś załadować na bagażnik dachowy. Chroni przed uszkodzeniami auta spowodowanymi przez np. piasek czy sól występujące na drogach.
  • Orurowanie tylne – chroni przed kolizjami, na które jesteśmy narażeni podczas parkowania. Podkreśla również linię stylistyczną nadwozia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Geek chic – zegarki damskie Casio, stylizowane na lata 80-te
Geek chic – zegarki damskie Casio, stylizowane na lata 80-te
Nie tylko dla mężczyzn Zegarek jest dobrym dodatkiem do stylizacji, zwłaszcza do garnituru bądź bardziej eleganckiego ubioru. Pomijając fakt, że […]
Prawo medyczne – jakie kwestie między innymi obejmuje?
Prawo medyczne – jakie kwestie między innymi obejmuje?
Prawo medyczne to gałąź prawa, która zajmuje się błędami medycznymi, zaniedbaniami zawodowymi i innymi kwestiami prawnymi związanymi z praktyką medyczną. […]
Gdzie najbardziej przydadzą się wózki widłowe?
Gdzie najbardziej przydadzą się wózki widłowe?
Wózki widłowe to pojazdy, które są niezbędnym narzędziem pracy w bardzo wielu firmach i zakładach. Służą przede wszystkim do przewożenia […]
Ostatnie wpisy