Program antywirusowy to niezbędne oprogramowanie, które powinien posiadać każdy komputer zarówno wykorzystywany do pracy, jak i do użytku domowego. Zazwyczaj zawierają one dwa elementy, takie jak skaner oraz monitor. Pierwszy z nich monitoruje wszystkie pliki znajdujące się na komputerze, aby sprawdzić, czy nie pojawiło się w nich potencjalne zagrożenie. Robi to na zlecenie użytkownika lub regularnie w określonym czasie. Monitor z kolei nadzoruje bieżącą pracę urządzenia i nieustannie skanuje wszystkie pliki.

Dlaczego program antywirusowy jest tak ważny?

Oprogramowanie antywirusowe przede wszystkim chroni komputer przed złośliwymi wirusami, które mogą wykraść dane z urządzenia lub zaszyfrować je w taki sposób, że ich odzyskanie będzie praktycznie nie możliwe. Chroni więc przed kradzieżą tożsamości i wrażliwych danych, takich jak loginy i hasła do bankowości internetowej.

Kolejnym powodem, dla którego warto zainstalować antywirusa jest fakt, że umożliwia on bezpieczne korzystanie z poczty e-mail, ponieważ na bieżąco sprawdza przychodzące wiadomości, a gdy któraś z nich zawiera podejrzany załącznik program go unieszkodliwi. Antywirus pozwala na swobodne przeglądanie różnego rodzaju witryn bez obaw, że na którejś z nich trafimy na szkodliwego wirusa i nieświadomie zainstalujemy go w naszym komputerze. Poszukując odpowiedniego oprogramowania na swój komputer lub urządzenie mobilne warto zapoznać się z ofertą programów dostępną na stronie https://www.onexstore.pl/oprogramowanie/antywirusy/klucze-eset/