W poszukiwaniu oszczędności przy zakupie komputera warto zwrócić uwagę na dział sprzętu poleasingowego. Możliwość skorzystania ze znacznie tańszych urządzeń poleasingowych wykorzystują dzisiaj nie tylko mniejsze firmy, ale i coraz chętniej osoby prywatne. Ile można zaoszczędzić kupując komputery po leasingu i jakie są korzyści posiadania takich urządzeń?

Komputery poleasingowe – plusy i minusy

Podstawowym atutem komputerów, które wcześniej inne firmy wzięły w leasingu i np. używały 2-3 lata, jest ich jakość. W trosce o najlepsze programowanie, nowoczesne zabezpieczenia i nadążanie za technologiami duże firmy muszą stosunkowo często wymieniać swoje komputery i nie używają ich dłużej niż 2-3, czasem max 4 lata. Takie komputery poleasingowe dell są później sprzedawane na wolnym rynku. Główny atut? Firmy mają znacznie większe wymagania dotyczące komputerów niż osoby prywatne, dlatego kupując taki wcześniej używany, ale dostosowywany pod firmę komputer, mamy do dyspozycji po prostu lepszy parametrowo sprzęt.

Niektóre komputery używane w Warszawie sprzedają się jak świeże bułeczki. Ich cena, w porównaniu do modeli na rynku jest kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent niższa. Takie warunki zakupu kuszą: mieć tani sprzęt, w świetnej jakości i do tego ze świadomością, że firma, która z niego korzystała dbała o jego serwisowanie, czyszczenie, obsługę informatyczną itd. Ciekawostka: w poszukiwaniu sprzętu polesingowego z branży komputerowej można już w sieci znaleźć grupy osób, które wręcz specjalizują się w wyszukiwaniu świetnych okazji i dla siebie, i dla swoich klientów.