Zakładanie firm magazynowych jest dziś na fali. Każdy, kto posiada nieco ziemi za miastem, która kiedyś stanowiła na przykład działkę rekreacyjną, dziś już nieużywaną, może sporo zarobić. Wystarczy tylko przeznaczyć ten teren na magazyny. Oczywiście nie jest to wszystko takie proste, trzeba najpierw zarejestrować działalność, postarać się o odpowiednie pozwolenia, w końcu wybudować hale magazynowe i kupić cały sprzęt, który będzie w nich pracował. Tym razem bierzemy na tapetę kwestię zakupu wózków widłowych.

Nowy czy używany?

Jeżeli założyliśmy właśnie nową firmę, to nie mamy zapewne zbyt wielkich środków. Dobrze byłoby więc zakupić wózki używane, tak aby nie obciążać się zbytnio finansowo, ani nie brać zbyt wielkich kredytów na firmę. Używane wózki widłowe w Poznaniu można kupić między innymi na giełdach sprzętu magazynowego, a pojawiają się również tam, gdzie organizowana jest giełda ze sprzętem rolniczym. Powinniśmy więc trzymać rękę na pulsie i co jakiś czas pojawiać się w takich miejscach.

Przewaga nowego sprzętu?

Oczywiście wózki nowe mają o wiele więcej zalet, choćby takie, że są na gwarancji i nie psują się tak często. Używany sprzęt może być już wyeksploatowany, widły mogą być zużyte, grozić złamaniem. Dlatego też trzeba zrobić porządny rachunek zysków i strat, zanim wybierzemy konkretną opcję. Widły do wózków widłowych nie są co prawda drogie, jednak będzie to już pierwsza rzecz, za jaką będziemy musieli dopłacić na starcie. Jeżeli więc możemy wziąć wystarczająco wysoki kredyt, to zakup nowego sprzętu może wyjść nam na dobre.