Siedząc biurze i marząc o urlopie często uciekamy myślami do lasów, a w wyobraźni słyszymy kojący szum wody. Jeśli mamy dosyć zgiełku miasta, a jednocześnie czujemy, że całkowite lenistwo i leżenie na plaży nie jest dla nas, świetnym rozwiązaniem będzie wybranie się na spływ kajakowy. Ta bezpieczna rozrywka dostarczy relaksu, który daje nam piękna przyroda oraz umożliwi rozruszanie się po miesiącach spędzonych w biurze.

Spływ krok po kroku

Spływ kajakowy to świetna przygoda, która może trwać jeden lub kilka dni. Wybierając się na tego typu wyprawę pierwszy raz, warto skorzystać z usług profesjonalnych organizatorów. Na https://kajaki-domaszk.pl/wda/ można znaleźć przykład oferty.

Przygotujmy się na dość długie wiosłowanie i tzw. przenoski. W miejscach, gdzie występują spiętrzenia wody będziemy musieli przenieść nasz środek transportu, tak więc bagaż postarajmy się ograniczyć do niezbędnego minimum. W zależności od długości odcinka, który mamy do przepłynięcia, możemy po drodze korzystać z noclegów na polach namiotowych lub w domkach kempingowych. Wieczorami natomiast delektować się będziemy ciszą i trzaskiem palonego w ognisku drewna.