Wielu przedsiębiorców czy właścicieli zakładów, którzy wykonują usługi poza siedzibą firmy, staje przed problemem przewozu sprzętu. Na miejsce, gdzie wykonywana jest usługa, w zależności od profilu działalności, dostarczyć trzeba np. materiały budowlane, duże rośliny, a także maszyny.

Bezpieczne przewożenie maszyn

Aby prace np. przy budowie domu, drogi albo układaniu chodnika przebiegały sprawnie, niezbędne są maszyny. Czasem niewielkie o wadze kilku kilogramów a czasem większe, które mogą ważyć nawet kilka ton. Do przewozu tych najcięższych wykorzystuje się specjalne lawety niskopodwoziowe. Jednak firmy i podwykonawcy, którzy realizują drobniejsze zadania, korzystają ze sprzętu o mniejszej wadze, który również musi być dostarczony na miejsce prac. W takim przypadku transport maszyn odbywa się za pomocą przyczep specjalnie do tego przystosowanych.

Posiadają one specjalną konstrukcję, która pozwala na przewóz maszyn ważących kilkaset kilogramów. Specjalne zaczepy umieszczono tak, by transport można było odpowiednio zabezpieczyć, a dopasowane platformy pozwalają na bezpieczny załadunek i rozładunek. Przedsiębiorca, który decyduje się na zakup takiej przyczepy, staje się właścicielem praktycznego i solidnego narzędzia pracy.