Jednym z najczęściej stosowanych materiałów do ogrzewania domu jest ekogroszek. Jak wygląda ogrzewanie tym paliwem pod względem cenowym? Ekogroszek uzyskiwany jest z węgla kamiennego bądź brunatnego. Jest to paliwo ekologiczne w związku z tym, że spalany jest w niskoemisyjnych piecach.

Dlaczego warto wybrać ekogroszek?

Ten materiał opałowy ma wiele zalet w porównaniu do węgla, wydziela więcej ciepła, przy czym pozostawia niewielką ilość popiołu. Jeżeli chcesz zakupić wysokiej jakości ekogroszek Opole jest jednym z miast, gdzie jest on osiągalny. Jest on wysokoenergetyczny i ma niewielką zawartość siarki. Piec opalany ty paliwem nie wymaga specjalistycznej i częstej obsługi. Wystarczy raz na jakiś czas napełnić podajnik i regularnie oczyszczać popielnik. W porównaniu do tradycyjnych kotłów rusztowych, kotły retortowe, a takie są używane do spalania ekogroszku, mają niższe koszty eksploatacji.

Tego rodzaju opał można kupić w postaci workowanej np. na https://belchatow.ekogroszek-workowany.pl/. Ogrzewanie domu czy mieszkania ekogroszkiem będzie opłacalne tylko pod warunkiem, że pochodzi on ze sprawdzonego źródła. Jest wtedy pewne, że ma on najlepsze parametry. Dobrej jakości jest ten produkowany w Polsce, ponieważ ma dużą wydajność i jest dobrze oczyszczony. W porównaniu do gazu ziemnego i oleju opałowego, ogrzewanie ekogroszkiem wychodzi bardzo opłacalnie. Używając ekonomicznego i zautomatyzowanego kotła z podajnikiem, można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania nawet 40 procent. Zapasy ekogroszku warto zrobić przed sezonem grzewczym, wtedy to producenci oferują najniższe ceny.