Buty sportowe, m.in. firmy Adidas kojarzą nam się z butami wiosennymi i letnimi, jednak istnieją modele, które będą równie przydatne jesienią, a nawet wczesną zimą. Marka ta dba o profesjonalne wykonanie butów, dzięki czemu odporne są na wilgoć oraz chronią przed zimnem. Takim modelem, który będzie idealny nie tylko na wiosnę są buty Adidas ZX 850. Odznaczają się niezwykłą przewiewnością. Są jednocześnie zabudowane a charakterystyczny, zabudowany zapiętek pozwala na znacznie lepsze trzymanie się stopy.

Zastosowano w nich również dość gruba podeszwa, amortyzująca każdy ruch oraz nierówną powierzchnię. Dodatkowo wykorzystano innowacyjny sposób wykonania podeszwy. Za śródstopiem ma specjalne wgłębienie, które znacznie poprawia wygodę chodzenia, nawet na długich dystansach. Wymodelowana podeszwa świetnie dostosowuje się do stopy oraz daje niezwykły komfort.

Adidasy idealne na każdą porę roku

Praktycznie każdy sklep obuwniczy ma w swojej ofercie buty sportowe, które będą dostosowane na każdą porę roku. To bardzo wygodna opcja, zwłaszcza dla osób, które niezależnie od aury lubią dużo spacerować. Na jesień oraz wczesną zimę sprawdzą się adidasy z bardziej szczelną podszewką oraz lekkim ociepleniem. W takich modelach są jeszcze zastosowane grubsze podeszwy, które chronią przed zimnem oraz poprawiają komfort chodzenia.

Można spotkać modele wykonane ze skóry, która znacznie lepiej zatrzymuje ciepło i jest odporna na wilgoć. W takich modelach butów zastosowane są również wywietrzniki z oddychającego materiału, by poprawić komfort użytkowania.