Prawdopodobnie widziałeś hiszpańską sukienkę w filmach. To piękny, lejący się styl, który noszą zazwyczaj kobiety. Sukienki hiszpańskie są często noszone pod peleryną lub szalem, co dodaje im elegancji i uroku. Styl hiszpański pochodzi z kraju Hiszpanii i był pod wpływem Maurów, którzy rządzili tam przez wiele lat.

Trend na cały świat

W Hiszpanii sukienka hiszpańska jest również znana jako sukienka śródziemnomorska lub zachodnia sukienka śródziemnomorska. Sukienka hiszpańska stała się światowym trendem modowym ze względu na swoje piękno i prostotę. Może być noszona z każdym rodzajem biżuterii i akcesoriów, w tym kolczykami, naszyjnikami, bransoletkami, pierścionkami, a nawet kapeluszami lub nakryciami głowy. Hiszpańskie sukienki są oferowane we wszystkich rodzajach tkanin, w tym jedwabiu, satyny, szyfonu i bawełny. Można je nosić w ciągu dnia lub w nocy, w zależności od okazji i osobistego stylu. W Polsce znajdziesz je między innymi na stronie https://www.hurt-odziez.pl. Hiszpańska sukienka jest idealna na każdy sezon, ponieważ jest tak uniwersalna.

Hiszpanka a Flamenco

Sukienka hiszpańska jest bardzo podobna do sukienki Flamenco, ale są między nimi pewne różnice. Sukienka Flamenco jest zazwyczaj czarna z czerwonymi falbankami, podczas gdy hiszpańska ma różne odcienie kolorów, takich jak niebieski i biały itp. Również, w przeciwieństwie do Flamenco sukienka, która nie ma rękawów, hiszpański jeden ma długie rękawy sięgające aż poniżej kolan, jak również w czasach kaptur dołączony do niego.