Suche baseny wypełnione kolorowymi kulkami stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Jest to jedna z niewielu zabawek, która przez długi czas będzie cieszyć się zainteresowaniem dziecka.

Dlaczego dzieci tak bardzo lubią zabawę w kulkach?  

Basen z kulkami daje nieograniczone możliwości zabawy. Przestrzeń jest bezpieczna, kulki i osłona basenu amortyzują ewentualne upadki. Dzięki temu rodzice mogą pozwolić dziecku na swobodę ruchu. Najmłodsze dzieci bawiąc się w morzu kulek, poznają swoje możliwości fizyczne. W basenie można skakać, nurkować lub bawić się samymi kulkami. Kulki do basenu stymulują dzieci, które chętnie je chwytają i rzucają, ćwicząc jednocześnie małą motorykę. Starsze dzieci chętnie korzystają z większych basenów na placach zabaw, do których prowadzi np. zjeżdżalnia. Podstawowym powodem, dla którego dzieci tak chętnie z nich korzystają, jest możliwość niczym nieskrępowanej zabawy.

Czy warto kupić basen z kulkami do domu?

Baseny z kulkami to jedna z ciekawszych propozycji zabawek dla dziecka. To tak jakby podarować dziecku kawałek placu zabaw we własnym pokoju. Najmłodsze dzieci lubią się wspinać, podskakiwać, przechodzić przez przeszkody. W domu możliwości do takich aktywności są ograniczone, wspinanie na meble, czy skakanie po łóżku może być niebezpieczne. Zabawa w kulkach bardzo dobrze wpływa także na rozwój dziecka, nie bez powodu jest jednym z elementów terapii w ramach integracji sensorycznej. Wybierając basen dla dziecka, powinno się sprawdzić, czy spełnia wymogi bezpieczeństwa np. czy kulki są odpowiedniej wielkości.