Wiosną z radością zrzucamy ciężkie, zimowe ubrania, wszystkie grube warstwy i otulające nasz szaliki oraz czapki. Często jednak wiosenna pogoda bywa nieprzewidywalna i zmienna, nawet w ciągu tego samego dnia. Z tego powodu posiadanie dobrej kurtki na wiosnę to inwestycja nie tylko w wygląd, ale także w zdrowie oraz gwarancja, że żadne warunki atmosferyczne nie będą nam straszne.

Wygoda jest w cenie

Czym może zaskoczyć nas pogoda w piękny wiosenny poranek? Często zdarza się, że wychodząc z domu o poranku czujemy, że jest jeszcze przymrozek. O ile poruszamy się własnym samochodem lub komunikacją miejską, cieńsze okrycie wierzchnie nie jest zbytnim problem, o tyle na spacerze możemy solidnie zmarznąć. Dlatego wybierając kurtkę, powinniśmy kierować się jej właściwościami termicznymi. Podczas cieplejszych dni można ją po prostu rozpiąć, lecz na przymrozki, wiatry i deszcze sprawdzi się idealnie.

Skoro już o deszczu mowa, to nierozerwalnie kojarzy się on z wiosenną aurą. Niezależnie od tego, czy go lubimy czy nie, warto się na niego zawczasu przygotować, aby uniknąć przykrego przemoczenia. Wszystkie kurtki damskie wiosenne powinny być wodoodporne lub wykonane z materiałów, które nie będą przyjmować jej znacznych ilości. Nawet, gdy zawsze nosimy ze sobą parasol, to kurtka zabezpieczy nasze plecy i ramiona, dzięki czemu zdołamy dotrzeć do miejsca docelowego susi. To również przydatna właściwość dla miłośników jazdy jednośladem. Odzienie na wiosnę powinno być przede wszystkim wygodne, zapewniać nam ciepło i komfort niezależnie od tego, jakie pogoda spłata figle.