Czapka jest niezbędna u każdego małego dziecka wtedy, gdy nastają chłodniejsze dni. Nakrycie głowy sprawdzi się zarówno jesienią, jak i zimą oraz wiosną Wybór nie jest łatwy, przy czym materiały i fasony warto dobrać do pogody. Inne czapeczki wybierzemy dla kilkulatka, a inne dla niemowlaka. Jak dokonać wyboru? Gdzie znajdziemy szeroką ofertę? Kiedy założyć dziecku czapeczkę?

Czapeczka dla niemowlaka

Czapka niemowlęca to absolutny must have w wyprawce dla malucha. Przydadzą nam się cienkie czapeczki, do domu, jak i te grubsze, na zewnątrz. Czapka posłuży dziecku na spacerze, podczas kąpieli czy podczas codziennych drzemek wtedy, gdy przykładowo wietrzymy pokój. Uszka dziecka są niezwykle wrażliwe i trzeba je chronić przed wiatrem, zimnem i przeciągami. Dzięki czapeczce niemowlakowi będzie ciepło, a rodzic zyska spokój ducha. Na rynku znajdziemy sporo kolorów, rozmiarów, fasonów i materiałów. Postawmy na wysoką jakość produktu, co da nam pewność wygody i zachowanie odpowiednich parametrów nawet po wielu praniach. 

Gustowna czapeczka z pewnością da maluchowi ciepło i komfort. Możemy z niej skorzystać podczas wyjścia na zewnątrz wtedy, gdy jest dosyć chłodno. To element wyprawki, jakiego nie możemy pominąć.