Polecamy

Co wchodzi w zakres usług księgowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usługi księgowe świadczone są przez księgowych, którzy przygotowują sprawozdania finansowe i deklaracje podatkowe. Usługi te różnią się w zależności od rodzaju prowadzonej działalności. Chcąc zatrudnić odpowiednich księgowych warto zajrzeć na stronę http://www.ephemeris.com.pl/o-firmie-c-373.html. Poniżej znajduje się lista usług księgowych:

Audyty

Audyty są przeprowadzane w celu zapewnienia, że aktywa, pasywa i konta kapitałowe są dokładnie podane w Państwa sprawozdaniach finansowych. Audyty mogą być wykonywane jako część rocznego przeglądu lub jako część większego przeglądu dokumentacji księgowej Twojej firmy.

Księgowość

Księgowi analizują informacje otrzymane z różnych źródeł i przygotowują sprawozdania finansowe dla firm i osób prywatnych. Opracowują również budżety, monitorują wydatki i wydają zalecenia dotyczące usprawnień w przyszłości.

Przygotowanie podatkowe

Usługi przygotowania podatkowego obejmują przygotowanie deklaracji podatku dochodowego dla osób fizycznych lub firm, a także organizacji non-profit, takich jak kościoły lub organizacje charytatywne. Możesz również skorzystać z tych usług, aby złożyć kwartalne szacunkowe podatki, jeśli spodziewasz się, że będziesz winien pieniądze przy składaniu zeznania podatkowego na koniec roku.

Księgowość

Księgowi rejestrują transakcje w dziennikach lub księgach rachunkowych i umieszczają je na kontach księgi głównej zgodnie z wcześniej ustalonym systemem rejestracji numerów zwanym podwójną księgowością. Księgowi uzgadniają również wyciągi bankowe i innych zapisów finansowych z kontami księgi głównej i przygotowują raporty pokazujące saldo na każdym koncie. Analizują również transakcje w celu wykrycia trendów i błędów, jak również identyfikują potencjalne obszary, w których procedury księgowe powinny zostać zmienione lub ulepszone.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie części najczęściej wymieniamy w samochodzie?
Jakie części najczęściej wymieniamy w samochodzie?
Samochód jest niezbędnym narzędziem do tego, aby móc skutecznie przemieszczać się. W większości przypadków pozwala on na podejmowanie pracy zawodowej […]
Jak ograniczyć ilość wypadków na drogach?
Jak ograniczyć ilość wypadków na drogach?
Wypadki na drogach to ogromny problem dzisiejszych miast, miasteczek oraz wsi. Ilość aut wciąż rośnie, ich jakość również się zmienia, […]
Wyjątkowe upominki religijne – co warto kupić?
Wyjątkowe upominki religijne – co warto kupić?
Dla osób wierzących niesamowicie ważne jest otaczanie się przedmiotami związanymi z religią. Takie niewielkie dewocjonalia są dla nich symbolem przynależności […]
Ostatnie wpisy