Outsourcing to współczesna metoda zarządzania, która zyskuje na popularności. Polega na delegowaniu pewnych zadań z firmy, niebędących jej podstawową działalnością, poprzez wykorzystanie zasobów zewnętrznych, w postaci wiedzy wyspecjalizowanych podmiotów. Pozwala na zaoszczędzeniu środków pieniężnych oraz czasu w obszarach, w których ktoś może zrobić coś za nas lepiej.

Jakie korzyści niesie za sobą outsourcing?

Podstawową zaletą, która została już wymieniona powyżej, jest oszczędność czasu, a także środków. Delegowanie zadań firmie outsourcingowej daje możliwość koncentracji na podstawowych celach działalności. Dzięki temu zwiększa się jej wydajność, a firma osiąga lepsze wyniki. Inną korzyścią jest wzrost jakości świadczonych usług, dzięki zatrudnieniu wyspecjalizowanych podmiotów.

O czym trzeba pamiętać decydując się na outsourcing?

Każde rozwiązanie ma swoje blaski i cienie. Tak też jest w tym wypadku. Dlatego, należy uważać na pewne kwestie, decydując się na takie rozwiązanie. Przede wszystkim należy przyłożyć dużą wagę do wybrania odpowiedniej firmy zewnętrznej tak by świadczyła ona usługi na wysokim poziomie i aby ich jakość była dokładnie taka jaka została założona. Należy kierować się rozsądkiem, a także zdobyć jak największą wiedzę o podmiocie, któremu powierzamy zadania w ramach własnej działalności.

Czym jest Team Sharing oraz jakie są jego zalety?

Polega na przekazaniu przez firmę outsourcingową, zespołu projektowego dla zleceniodawcy, a także zobowiązaniem się do załatwienia wszelkich kwestii formalnych. Podstawową korzyścią takiego rozwiązania jak Team Sharing jest kontrola klienta nad procesem, który zlecił. Firma dzięki temu rozwiązaniu zyskuje także dostęp do wyspecjalizowanej wiedzy. Dostawca zobowiązuje się do weryfikacji kompetencji oraz przebiegu złożonego zlecenia. Ponadto to rozwiązanie daje możliwość swobodnego dostosowaniu umowy do oczekiwań zlecającego.