Zakup lodówki (sprawdź: outlet lodówki) bywa zazwyczaj inwestycją na lata, dlatego ważne, aby był on przemyślany. Istnieje szereg czynników, które należy brać pod uwagę przy doborze chłodziarki odpowiedniej dla naszych potrzeb.
Większość klientów zainteresowana jest produktem o możliwie dużej energooszczędności. Pamiętając, że lodówka pracuje właściwie bez przerwy, jest to istotne, aby zadbać o możliwe ograniczenie przez nią zużycia energii. Warto zatem wziąć pod uwagę lodówkę o wysokiej klasie energetycznej, np. A++ lub A+++. Modele te, mimo wyższej ceny, w dłuższej perspektywie przynieść mogą oszczędność w formie niższych opłat za prąd.

Kolejną ważną cechą jest pojemność – tu z kolei należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby i styl życia. Dla młodej pary bądź singla wystarczyć może niewielka lodówka, z kolei liczniejsza rodzina lepiej wykorzysta pojemną, dwumetrową lodówkę, która pomieści duże ilości jedzenia.
Ponadto, istnieją różne dodatkowe funkcje i parametry, w jakie wyposażone są nowoczesne lodówki – warto tu wymienić system „No Frost”, który eliminuje wilgoć z wnętrza lodówki, równocześnie zapobiegając osadzaniu i rozwijaniu się lodu oraz szronu. Dzięki temu nie ma potrzeby rozmrażania lodówki ani zamrażarki, a produkty przez dłuższy czas zachowują swoją świeżość.

Oprócz powyższych, istotnym elementem jest oczywiście cena. Tutaj ciekawym i tanim rozwiązaniem na zaopatrzenie się w lodówkę może być outlet sprzętu AGD, gdzie zawsze znaleźć można ofertę korzystniejszą finansowo, niż w tradycyjnym sklepie.