Ogród to znakomite przedłużenie domu, dlatego wiele osób decyduje się na jego założenie. Najważniejsze są w nim oczywiście krzewy, drzewa i kwiaty, ale duże znaczenie mają również niewielkie elementy architektury, takie jak pergole, oczka wodne czy ozdobne schodki. Nie można też zapominać o właściwym oświetleniu, dzięki któremu nasz ogród będzie cieszył oczy po zmierzchu. W ostatnim czasie sporym powodzeniem cieszą się zwłaszcza lampy Eglo, ponieważ charakteryzują się estetycznym, a jednocześnie oryginalnym wyglądem.

Najważniejszy jest dobry plan i dobór właściwych produktów

Na wstępie warto zaznaczyć, że oświetlenie ogrodowe powinno być wieloźródłowe, szczególnie jeśli nasza przestrzeń jest okazała i bujnie zarośnięta. Dzięki temu uda się bowiem sprawić, że całość będzie wydawała się znacznie bardziej wielowymiarowa. Pod progami i schodami zamontujmy więc listwy LED-owe, koniecznie wodoodporne, które doskonale uwypuklą poszczególne elementy architektury. Możemy też zdecydować się na osadzone na gruncie energooszczędne latarenki o różnej temperaturze barwowej (zwłaszcza na klombach i przy ścieżkach).

Kolejnym istotnym składnikiem oświetlenia ogrodowego są kinkiety (z żarówkami LED), instalowane przede wszystkim na ścianach domu, w altanie lub na ogrodzeniu. Pozwalają one uzyskać wspaniały efekt iluminacji. Wielbicielom jasnego i obejmującego duże areały światła zaleca się również wykorzystanie reflektora halogenowego, idealnie nadającego się zwłaszcza do oświetlenia tarasu, patio, ewentualnie podjazdu. Niektóre modele są nawet wyposażone w czujnik ruchu. Uniwersalnym rozwiązaniem są natomiast lampy stojące, zdecydowanie najłatwiejsze do zamontowania. Warto zwrócić uwagę na markę Nowodvorski oświetlenie oferowane przez tę firmę odznacza się bowiem stylowym wyglądem i długowiecznością.