Polecamy

Jakie kroki należy poczynić, w celu osuszenia mieszkania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszym krokiem jest usunięcie wody z mieszkania. Najlepiej to zrobić, wypompowując wodę z mieszkania, a następnie całkowicie je osuszając. Jeżeli nie jest to możliwe, należy spróbować usunąć jak najwięcej wilgoci za pomocą wentylatorów i osuszaczy.

Do wypompowania wody potrzebna jest pompa, która jest w stanie przepompować co najmniej 2000 galonów na godzinę (gph). Pompa musi być wystarczająco duża, aby poradzić sobie z ewentualnymi przeciekami lub zalaniem budynku.

Wynajęcie profesjonalnej firmy

Jeśli w budynku wystąpiły duże szkody spowodowane przez wodę, konieczne może być skontaktowanie się z firmą zajmującą się usuwaniem skutków awarii, która wykona tę usługę dla Ciebie. Firma ta ma dostęp do pomp, które są w stanie poradzić sobie z większą ilością wody niż ta, którą zazwyczaj dysponują właściciele domów, a także posiada narzędzia potrzebne do szybkiego i skutecznego osuszenia większych powierzchni.

Osuszacze i wentylatory

Jeśli nie możesz użyć pompy, użyj wentylatorów i osuszaczy rozmieszczonych w całym domu lub biurze. Wentylatory pomogą w cyrkulacji powietrza w domu, a osuszacze pomogą usunąć nadmiar wilgoci z powietrza, gromadząc ją w zbiorniku, który można opróżnić później, gdy nie będzie już w nim wody, którą mogłyby zbierać.

Drugim krokiem jest uprzątnięcie wszystkiego, co zostało uszkodzone przez powódź. Obejmuje to uprzątnięcie gruzu z podłogi i ścian, usunięcie pleśni i zdezynfekowanie wszystkiego, co zostało uszkodzone przez powódź.

Trzecim krokiem jest naprawa wszelkich szkód spowodowanych przez powódź. Może to obejmować wymianę uszkodzonej suchej zabudowy lub wykładziny oraz naprawę gniazdek elektrycznych, opraw oświetleniowych i wentylatorów sufitowych, które zostały uszkodzone podczas powodzi.

Niezależnie od tego, czy skutki zalania były mniejsze, czy też większe, warto rozważyć wynajem profesjonalnego sprzętu, o którym mowa w artykule, korzystając np. z adresu podanego przedstawiciela na rynku https://www.doosuszenia.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Meble do salonu – w co warto zainwestować?
Meble do salonu – w co warto zainwestować?
Salon to wnętrze, które w większości domów pełni funkcję wypoczynkowo-reprezentacyjną. Z tego względu warto go wyposażyć w odpowiednie konstrukcje meblowe. […]
Co można dostać w sklepie detektywistycznym?
Co można dostać w sklepie detektywistycznym?
Oferta sklepów detektywistycznych jest ogromna. Powstają coraz to bardziej zaawansowane technologicznie sprzęty. Do najzwyklejszych gadżetów, które można tam zakupić należą: […]
Jak dopasować sukienkę do figury?
Jak dopasować sukienkę do figury?
Sukienka to najbardziej kobiecy element damskiej garderoby. Pasuje do każdej figury. Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni fason. Jak się do tego […]
Ostatnie wpisy