Polecamy

Jakie kroki należy poczynić, w celu osuszenia mieszkania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszym krokiem jest usunięcie wody z mieszkania. Najlepiej to zrobić, wypompowując wodę z mieszkania, a następnie całkowicie je osuszając. Jeżeli nie jest to możliwe, należy spróbować usunąć jak najwięcej wilgoci za pomocą wentylatorów i osuszaczy.

Do wypompowania wody potrzebna jest pompa, która jest w stanie przepompować co najmniej 2000 galonów na godzinę (gph). Pompa musi być wystarczająco duża, aby poradzić sobie z ewentualnymi przeciekami lub zalaniem budynku.

Wynajęcie profesjonalnej firmy

Jeśli w budynku wystąpiły duże szkody spowodowane przez wodę, konieczne może być skontaktowanie się z firmą zajmującą się usuwaniem skutków awarii, która wykona tę usługę dla Ciebie. Firma ta ma dostęp do pomp, które są w stanie poradzić sobie z większą ilością wody niż ta, którą zazwyczaj dysponują właściciele domów, a także posiada narzędzia potrzebne do szybkiego i skutecznego osuszenia większych powierzchni.

Osuszacze i wentylatory

Jeśli nie możesz użyć pompy, użyj wentylatorów i osuszaczy rozmieszczonych w całym domu lub biurze. Wentylatory pomogą w cyrkulacji powietrza w domu, a osuszacze pomogą usunąć nadmiar wilgoci z powietrza, gromadząc ją w zbiorniku, który można opróżnić później, gdy nie będzie już w nim wody, którą mogłyby zbierać.

Drugim krokiem jest uprzątnięcie wszystkiego, co zostało uszkodzone przez powódź. Obejmuje to uprzątnięcie gruzu z podłogi i ścian, usunięcie pleśni i zdezynfekowanie wszystkiego, co zostało uszkodzone przez powódź.

Trzecim krokiem jest naprawa wszelkich szkód spowodowanych przez powódź. Może to obejmować wymianę uszkodzonej suchej zabudowy lub wykładziny oraz naprawę gniazdek elektrycznych, opraw oświetleniowych i wentylatorów sufitowych, które zostały uszkodzone podczas powodzi.

Niezależnie od tego, czy skutki zalania były mniejsze, czy też większe, warto rozważyć wynajem profesjonalnego sprzętu, o którym mowa w artykule, korzystając np. z adresu podanego przedstawiciela na rynku https://www.doosuszenia.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rolki do przenośników – zastosowanie
Rolki do przenośników – zastosowanie
Zautomatyzowany proces produkcyjny to standard w każdym dużym zakładzie. Znacznie przyspiesza pracę, wpływając tym samym na konkurencyjność przedsiębiorstwa. W skład […]
Domowy zakład szklarski – niezbędne akcesoria i narzędzia
Domowy zakład szklarski – niezbędne akcesoria i narzędzia
Praca z delikatnym i podatnym na uszkodzenia szkłem wymaga zarówno zachowania maksymalnych środków ostrożności, jak i ogromnej precyzji. Z tego […]
Jak ulokować oświetlenie w ogrodzie?
Jak ulokować oświetlenie w ogrodzie?
Ogród to znakomite przedłużenie domu, dlatego wiele osób decyduje się na jego założenie. Najważniejsze są w nim oczywiście krzewy, drzewa […]
Ostatnie wpisy