Jeśli w pewnym momencie dojdziemy do wniosku, że nasza sypialnia jest nudna albo bez polotu, to powinniśmy to bezwzględnie zmienić. Wcale nie musimy w tym celu robić generalnego remontu i przeznaczać na to dużej ilości pieniędzy czy czasu. Niekiedy wystarczy bowiem kilka kolorowych akcentów czy stylowych dodatków, które ożywią wnętrze i spowodują, że zmieni się ono nie do poznania.

Małe dodatki – wielkie efekty

Większość sypialni jest zaaranżowana w bezpieczny sposób, to znaczy wystrój jest oparty na bieli lub szarościach. Taki styl może się znudzić każdemu, dlatego warto niekiedy wprowadzić drobne urozmaicenia w postaci ciekawych dodatków i akcesoriów, dzięki którym można osiągnąć spektakularny efekt.

Wystarczy na przykład zamiast klasycznej pościeli wybrać taką z napisami lub oryginalnymi akcentami (np. w drobne kwiatuszki), ewentualnie w nieco bardziej żywych kolorach, np. fioletowym bądź pistacjowym. Na ścianie można także powiesić dekorację w postaci obrazu, wiązanki kwiatów lub metalowych płyt z wzorami retro.

Jeśli jesteśmy akurat na etapie remontu, wówczas możemy się zdecydować na specjalne panele pcv z nadrukiem do sypialni, cieszące się coraz większą popularnością zarówno wśród architektów, jak i zwykłych ludzi. Wiele takich dodatków można obejrzeć np. na skycolor24.pl.

Jednym ze sprawdzonych pomysłów na ożywienie każdego miejsca tego typu są także ozdobne jaśki – ich wybór jest ogromny, więc tylko od nas zależy, na jaki konkretnie wzór czy kolor się zdecydujemy. W ciągu dnia mogą one z powodzeniem zdobić wnętrze, natomiast nocą pełnić rolę poduszki.