Polecamy

Zabiegi medycyny estetycznej, które wykonuje się w stomatologii

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Procedury stomatologii estetycznej są stosowane w celu poprawy wyglądu i funkcji uśmiechu pacjenta. Dentyści kosmetyczni są często znani jako specjaliści od „poprawy uśmiechu” lub „kosmetycznych dentystycznych”. Stomatolodzy ci posiadają specjalistyczne przeszkolenie w zakresie przywracania zębów, które są złamane, odbarwione, uszkodzone przez próchnicę lub zniekształcone.

Zabiegi jakie można zaliczyć do stomatologii estetycznej:

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to popularny zabieg kosmetyczny, który rozjaśnia kolor zębów poprzez usunięcie powierzchniowych plam na szkliwie zębów. Zazwyczaj można oczekiwać, że wyniki będą widoczne już po jednej wizycie, ale większość pacjentów wymaga wielu sesji w ciągu kilku miesięcy, aby osiągnąć pożądany odcień bieli.

Metamorfozy uśmiechu

Metamorfozy uśmiechu obejmują zmianę kształtu zębów w celu stworzenia bardziej atrakcyjnego i symetrycznego uśmiechu. Metamorfoza uśmiechu może również obejmować modyfikację zgryzu w celu skorygowania nadgryzu lub podgryzu, lub poprawę pozycji przednich zębów w celu poprawy zdolności żucia.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to cienkie powłoki porcelanowe, które są przyklejane do naturalnej powierzchni zębów w celu pokrycia poplamionych lub przebarwionych obszarów, zamknięcia przestrzeni między zębami i wyrównania krzywych zębów. Licówki porcelanowe są wykonane z wysokiej jakości porcelany i są bardzo trwałe. Mogą być stosowane w celu poprawy wyglądu uśmiechu, zamknięcia szczelin między zębami, wyrównania krzywych zębów i pokrycia plam lub przebarwień na istniejących zębach.

Osoby zainteresowane powyższymi zabiegami lub innymi z zakresu stomatologii estetycznej mogą się udać do takiego specjalisty jak stomatolog apDENT Poznań jest lokalizacją, w której ten profesjonalny gabinet się znajduje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zorganizować fachową przeprowadzkę od A do Z?
Jak zorganizować fachową przeprowadzkę od A do Z?
Przeprowadzka to stresujące wydarzenie, które wymaga wiele planowania, przygotowania i organizacji. Dotyczy to zwłaszcza profesjonalnych przeprowadzek, kiedy trzeba zadbać o […]
Typy telefonów, jakie powszechnie są używane w pracy biurowej, jak i w domu
Typy telefonów, jakie powszechnie są używane w pracy biurowej, jak i w domu
Telefon, choć jest wynalazkiem znacznie starszym, niż internet, wciąż jest powszechnie używany i nie możemy się bez niego obejść. Niezależnie, […]
Jakie zadanie spełniają zawory w hydraulice i na jakie typy możemy je rozróżnić?
Jakie zadanie spełniają zawory w hydraulice i na jakie typy możemy je rozróżnić?
Nowoczesne rozwiązania potrzebne są w różnych obszarach codziennego życia. Mowa tutaj nie tylko o działalności firm, ale też o gospodarstwach […]
Ostatnie wpisy