Polecamy

Substancje lecznicze w olejkach do włosów, twarzy i innych – skąd pochodzą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Substancje lecznicze w olejkach są zwykle pozyskiwane z roślin lub innych naturalnych źródeł. Niektóre olejki były wytwarzane z tłuszczu zwierzęcego, jednak obecnie odchodzi się od tej metody, kierując się w stronę roślin.

Stop dla infekcji, stop dla procesu starzenia

Olejki zawierają substancje o właściwościach antybakteryjnych, które eliminują bakterie skóry i uniemożliwiają zaistnienie infekcji. Chronią skórę https://beardfactory.pl/ przed szkodliwością promieniowania UV, na które jesteśmy nieustannie narażeni, a które powoduje przedwczesne starzenie się skóry.

Przykłady w oparciu o najpowszechniejsze olejki lecznicze

Olejek kokosowy pozyskiwany jest z jądra owocu palmy. Jest bogaty w witaminę E oraz kwasy tłuszczowe omega 3. Dzięki temu jest doskonałym naturalnym środkiem nawilżającym, który może być również stosowany na skórę i włosy jako ochrona przed uszkodzeniami słonecznymi.

Olejek z oliwki pozyskiwany z oliwek (owoców drzewa oliwnego). Zawiera witaminę E, co sprawia, że jest idealna do ochrony skóry i zapewnia nawilżenie dla włosów. Ma również działanie przeciwzapalne na uszkodzoną tkankę skórną, dzięki czemu jest przydatna w leczeniu trądziku i innych stanów zapalnych, takich jak egzema czy zapalenie skóry.

Olejek arganowy pochodzi z drzew arganowych, które rosną głównie w Maroku. Owoce arganu zawierają duże ilości antyoksydantów, takich jak polifenole, skwalen i tokoferole; substancje te chronią przed wolnymi rodnikami, które uszkadzają nasze komórki.

Olej jojoba. Jest to płynny wosk pozyskiwany z nasion krzewów jojoba, które rosną w Meksyku i Ameryce Południowej. Stosowany jest jako emolient, środek nawilżający i przeciwzapalny w produktach do pielęgnacji skóry. Posiada również właściwości lecznicze, które pomagają w gojeniu się ran i blizn.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak powinny ubrać się druhny?
Jak powinny ubrać się druhny?
Ślub jest jednym z najbardziej pamiętliwych momentów w życiu. Planowany miesiącami, a czasem latami po to, żeby był wręcz idealny […]
Jak pozbyć się grzyba z domu? Sprawdzone sposoby
Jak pozbyć się grzyba z domu? Sprawdzone sposoby
Grzyb w domu może być poważnym problemem, który może prowadzić do rozwoju pleśni i uszkodzeń strukturalnych. Jednak istnieją sposoby na […]
Prawo autorskie – co robić, aby nie narazić się na ryzyko jego naruszenia
Prawo autorskie – co robić, aby nie narazić się na ryzyko jego naruszenia
Prawo autorskie to szeroka dziedzina prawa, która staje się coraz bardziej znacząca we współczesnym świecie. Rośnie liczba autorów i twórców, […]
Ostatnie wpisy