Poszukiwania nowego lokum do zamieszkania to czas ogromnego stresu połączonego z ekscytacją. Chcemy kupić dom naszych marzeń, ale większość nieruchomości nie spełnia naszych oczekiwań. Jak zatem odnaleźć się na rynku wtórnym i dokonać właściwego wyboru? Przedstawiamy proste zasady.

Portale ogłoszeniowe

Najpopularniejszym sposobem na szukanie domu z drugiej ręki są częste odwiedziny na internetowych portalach z ogłoszeniami. Regularne przeglądanie ofert po pewnym czasie wchodzi w nawyk. Po nawiązaniu kontaktu ze sprzedawcą zazwyczaj okazuje się jednak, że jesteśmy jednymi z wielu potencjalnych nabywców. Co więcej, musimy działać szybko, dana oferta może stać się bowiem nieaktualna już po kilkunastu minutach od jej publikacji. Aby uniknąć niepotrzebnych frustracji, warto zastanowić się, czy nie lepiej, aby wyręczyło nas dobre biuro nieruchomości Poznań jest siedzibą dużej liczby takich firm.

Pomoc zawodowca

Zalet, wynikających z nawiązania współpracy z profesjonalistą w tej dziedzinie, jest wiele. Po pierwsze, zdejmuje on z naszych barków obowiązek śledzenia ogłoszeń. Po drugie, najprawdopodobniej zaproponuje nam on obejrzenie domów, które w ogóle nie są ogłaszane. Informacje o nich posiada jedynie dobry pośrednik nieruchomości Poznań na swoim terenie ma bowiem ogrom mieszkań oraz domów z rynku wtórnego. Warto skorzystać więc z okazji i obejrzeć jak najwięcej z nich przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jako że agent nieruchomości przejmie również kontakt ze sprzedawcami, może w naszym imieniu z powodzeniem negocjować cenę.