Polecamy

Jaki jest najlepszy kraj do życia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepszy kraj do życia to subiektywne pytanie, bez jednej odpowiedzi, która działa dla wszystkich. Ważne jest, aby przy podejmowaniu decyzji o miejscu zamieszkania rozważyć, jaki rodzaj stylu życia chcesz prowadzić. Na przykład, czy lubisz duże miasta czy małe miasteczka, ciepły klimat czy zimny – wszystkie te czynniki będą miały wpływ na to, gdzie zdecydujesz się zamieszkać. Jednak w tym artykule poznasz jedno państwo, które wyróżnia się na tle innych zarobkami i kulturą.

Krótko o Holandii

  • Holandia to państwo w Europie Zachodniej, graniczące od wschodu z Niemcami, od południa z Belgią, a od północnego zachodu z Morzem Północnym.
  • Liczy 16 prowincji, z czego 12 znajduje się na stałym lądzie, a 4 to prowincje wyspiarskie.
  • Językiem urzędowym jest język holenderski. Językiem holenderskim posługuje się zdecydowana większość mieszkańców Holandii i jest on jednym z trzech języków urzędowych obok angielskiego i fryzyjskiego.
  • Holandia liczy 17 milionów mieszkańców. Amsterdam liczy ponad 800 tysięcy mieszkańców, natomiast Rotterdam 600 tysięcy. Stolica kraju, Haga (Den Haag), liczy około 400 tysięcy mieszkańców.

Dlaczego warto mieszkać w Holandii?

Większość obcokrajowców, którzy przyjeżdżają tutaj, przyciąga wysoka płaca oferowana w niektórych sektorach, takich jak finanse lub inżynieria – ale oprócz tych dobrze płatnych stanowisk istnieje również wiele możliwości w mniejszych firmach. Na stronie https://abpraca.pl/nasza-oferta-kategoria/holandia/ znajdziesz wszystkie oferty. Holandia jest również bardzo bezpiecznym krajem do życia, z niskim wskaźnikiem przestępczości. Ma wysoki standard życia i doskonałą opiekę zdrowotną. Ponadto wielu obcokrajowców przyciąga swobodny styl życia, który jest tu możliwy – na przykład często można zobaczyć ludzi jeżdżących do pracy na rowerze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oznaczenia na oponach
Oznaczenia na oponach
Producenci opon samochodowych umieszczają na nich szereg informacji, które przydają się podczas codziennej eksploatacji. Do najważniejszych zaliczyć należy te dotyczące […]
Jakimi środkami można przeprowadzić dezynfekcję?
Jakimi środkami można przeprowadzić dezynfekcję?
Dezynfekcja to proces zabijania mikroorganizmów w obiekcie lub przestrzeni, aby uczynić go bezpiecznym dla ludzi. Środki dezynfekcyjne są środkami przeciwdrobnoustrojowymi, […]
Wygoda, uroda czy styl?
Wygoda, uroda czy styl?
Aranżacja wnętrza to temat bezkompromisowy. Nie powinniśmy wybierać pomiędzy wyglądem a funkcjonalnością, ponieważ prędzej czy później zaczną nas drażnić ustępstwa, […]
Ostatnie wpisy