Polecamy

Jaki jest najlepszy kraj do życia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepszy kraj do życia to subiektywne pytanie, bez jednej odpowiedzi, która działa dla wszystkich. Ważne jest, aby przy podejmowaniu decyzji o miejscu zamieszkania rozważyć, jaki rodzaj stylu życia chcesz prowadzić. Na przykład, czy lubisz duże miasta czy małe miasteczka, ciepły klimat czy zimny – wszystkie te czynniki będą miały wpływ na to, gdzie zdecydujesz się zamieszkać. Jednak w tym artykule poznasz jedno państwo, które wyróżnia się na tle innych zarobkami i kulturą.

Krótko o Holandii

  • Holandia to państwo w Europie Zachodniej, graniczące od wschodu z Niemcami, od południa z Belgią, a od północnego zachodu z Morzem Północnym.
  • Liczy 16 prowincji, z czego 12 znajduje się na stałym lądzie, a 4 to prowincje wyspiarskie.
  • Językiem urzędowym jest język holenderski. Językiem holenderskim posługuje się zdecydowana większość mieszkańców Holandii i jest on jednym z trzech języków urzędowych obok angielskiego i fryzyjskiego.
  • Holandia liczy 17 milionów mieszkańców. Amsterdam liczy ponad 800 tysięcy mieszkańców, natomiast Rotterdam 600 tysięcy. Stolica kraju, Haga (Den Haag), liczy około 400 tysięcy mieszkańców.

Dlaczego warto mieszkać w Holandii?

Większość obcokrajowców, którzy przyjeżdżają tutaj, przyciąga wysoka płaca oferowana w niektórych sektorach, takich jak finanse lub inżynieria – ale oprócz tych dobrze płatnych stanowisk istnieje również wiele możliwości w mniejszych firmach. Na stronie https://abpraca.pl/nasza-oferta-kategoria/holandia/ znajdziesz wszystkie oferty. Holandia jest również bardzo bezpiecznym krajem do życia, z niskim wskaźnikiem przestępczości. Ma wysoki standard życia i doskonałą opiekę zdrowotną. Ponadto wielu obcokrajowców przyciąga swobodny styl życia, który jest tu możliwy – na przykład często można zobaczyć ludzi jeżdżących do pracy na rowerze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy budowa kortu tenisowego na naszym podwórku to dobry pomysł?
Czy budowa kortu tenisowego na naszym podwórku to dobry pomysł?
Zastanawiasz się nad budową kortu tenisowego na swoim podwórku? Jeśli kiedykolwiek byłeś na meczu tenisowym lub oglądałeś w telewizji, wiesz, […]
Angielski dla firm – okazja do opanowania fachowego słownictwa
Angielski dla firm – okazja do opanowania fachowego słownictwa
Język angielski według różnych statystyk znajduje się na miejscach od 1 do 4 wśród najbardziej rozpowszechnionych języków świata. Nie ma […]
Kosmetyki przydatne w salonie kosmetycznym
Kosmetyki przydatne w salonie kosmetycznym
Salony kosmetyczne, czy też fryzjersko- kosmetyczne są miejscami w pewien sposób szczególnymi. Dba się tam bowiem o zdrowe i pięknie […]
Ostatnie wpisy