Usunięcie zęba dla żadnej ze stron nie jest przyjemne. Jeśli jednak wykonamy je w profesjonalnym gabinecie, otrzymamy odpowiednie znieczulenie, które ułatwi przejście całego zabiegu bezboleśnie. Najczęściej ekstrakcja zębów jest związana z tak zwanym usunięciem ósemek. Niezależnie od tego czy wynika ona z problemów ze zgryzem czy też innych schorzeń, należy odpowiednio przygotować się do całego zabiegu. 

Usunięcie zęba- nie ma się czego bać

Strach przed każdym zabiegiem chirurgicznym, a szczególnie tym, który odbywa się w gabinecie stomatologicznym często przewyższa same realia. Kiedy zabieg wykonywany jest w pełni profesjonalnie jest on w pełni bezbolesny. Przed zabiegiem ekstrakcji zęba należy jednak pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim na 2-3 godziny przed wizytą w gabinecie należy zjeść posiłek. Palacze powinni również powstrzymać się w tym czasie od palenia.

Stomatolog z pewnością poprosi nas o przedstawienie dotychczasowej dokumentacji z leczenia zębów. Również jeśli cierpimy na inne schorzenia bądź na stałe przyjmujemy leki powinniśmy poinformować o tym stomatologa. Taka informacja może mieć znaczenie dla rodzaju i sposobu podania znieczulenia. Wykwalifikowani lekarze dbają by każdy pacjent czuł się komfortowo. Po zabiegu może być konieczne przyjmowanie dodatkowych leków. Jeśli będziemy w pełni stosować się do zaleceń lekarzy powrót do pełni sił powinien być bardzo szybki. Więcej informacji można znaleźć na https://stomo.pl/leczenie/chirurgia-stomatologiczna/.