Woda jest głównym składnikiem wszystkich pokarmów oraz budulcem komórek i tkanek. Badania potwierdzają, że człowiek składa się nawet z około 60% tego elementu. Oczywiście wszystko zależy od wieku oraz masy ciała konkretnego człowieka.  Czynnikiem determinującym jest również płeć, ponieważ kobiety mają jej mniej niż mężczyźni. Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, potrzebuje regularnej dostawy płynów. Ich pochodzenie jest komórkom obojętne. Czy są nim dystrybutory filtrujące wodę czy zwykłe, najważniejsze, by dostarczać ja w odpowiednich ilościach na czas. Jak zatem woda wpływa na nasz organizm?

Dobrze o tym wiedzieć

Badania naukowe potwierdzają, że woda ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Uczestniczy w metabolizmie organizmu oraz transportuje składniki odżywcze dostarczane z pożywienia. Odpowiedni poziom płynów współdecyduje również o ruchomości stawów, ponieważ zawarta w mazi stawowej pozwala na mobilność tej części ciała. Podczas wysiłku fizycznego uaktywnia rolę termoregulacyjną, dzięki której ma moc chłodzącą, przeciwdziałająca hipotermii.

Uczestniczy również w przeprowadzaniu impulsów nerwowych, reguluje poziomem elektrolitów oraz bierze czynny udział w wydalaniu zbędnych produktów przemiany materii. Wszystko to za sprawą tak niepozornej wody, o której znaczeniu i podniosłej roli zapominamy. Na szczęście jej dostępność jest jeszcze naprawdę duża i możemy wybierać spośród najlepszych dla nas form użytkowania, jakimi są m. in. dystrybutor wody na Śląsku lub klasyczna butelka.