Sportowcy mają zupełnie inne zapotrzebowanie organizmu, niż przeciętny człowiek. Dlatego ich dieta musi być bardzo indywidualna. Przede wszystkim dobrana do tego, czym na co dzień się zajmują. Musi także być adekwatna co to tego, jakie potrzeby ma organizm danej osoby. Ktoś mógłby pomyśleć, iż nad takimi posiłkami codzienne trzeba pracować samemu, jednak nie do końca musi tak być.

Lunch box-y i catering

Są dwie opcje dla sportowców, z których bardzo często korzystają, na zdrowe odżywianie każdego dnia. Jednym z takich wyborów może być lunch box. Pudełko pełne pyszności, dostosowane do potrzeb danej osoby. Adekwatne do wysiłku fizycznego, jaki każdego dnia taki człowiek ma. To zdrowa i zbilansowana dieta, która opiera się przede wszystkim na różnorodności. Jest dość kaloryczna, ponieważ sportowcy potrzebują odpowiedniej ilości kalorii każdego dnia. Popularny jest lunch box Warszawa, ponieważ w tym mieście cieszy się on największym zainteresowaniem.

Inną opcją jest catering. Taki catering może obejmować wszystkie obiady w miesiącu, albo obiady, śniadania i kolacje. Można tak naprawdę dowolnie te opcje modyfikować, ponieważ firmy zajmujące się taką obsługą, są przede wszystkim bardzo elastyczne. Dziś powszechny jest taki catering dla sportowców w Warszawie. Można dostosować go do swoich potrzeb, przykładowo dla osoby nie jedzącej glutenu. Dziś jest tak wiele opcji, że żaden sportowiec nie musi przygotowywać sobie posiłków sam. Równie dobrze może bowiem skorzystać z takich opcji i z diety, skrojonej na miarę każdego sportowca.