Magnez to jeden z podstawowych składników, który musi pojawić się w naszej diecie. Jest odpowiedzialny za wiele reakcji zachodzących w ludzkim organizmie – przede wszystkim za dobrą pracę układu nerwowego.

Magnez i jego rola w naszym ciele

Ten pierwiastek buduje nasz organizm, a jednocześnie zapewnia mu sprawne działanie. Stanowi jeden z podstawowych składników naszych kości i zębów. Pozwala uregulować ciśnienie naszej krwi, co ma istotne znaczenie w profilaktyce przeciw chorobom układu krążeniowego. Magnez (sprawdź ofertę Asmagu Forte – tabletek z magnezem) dba o to, by nasz organizm sprawnie metabolizował białka, tłuszcze i węglowodany. Oprócz tego jest istotny dla układu hormonalnego. Ten pierwiastek pozwala rozszerzyć nasze drogi oddechowe, a tym samym zalecany jest osobom cierpiącym na astmę. Pomaga naszemu ciału sprawnie się oczyszczać, ponieważ eliminuje metale ciężkie. Ponadto jest znany z właściwości rozkurczających i stanowi remedium na silne bóle przedmiesiączkowe.

W jaki sposób możemy go uzupełnić?

Magnez powinien być obecny w naszym pożywieniu. Najlepiej czerpać go ze źródeł nieprzetworzonych, gdyż w takich jest go najwięcej. Magnez znajduje się w kakao, kaszy gryczanej, białej fasoli oraz płatkach owsianych. Nie zabraknie go osobom codziennie jedzącym pietruszkę, chleb żytni oraz banany. Dość dobrym źródłem magnezu jest również gorzka czekolada. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie dostarczać organizmowi wymaganej ilości magnezu, należy rozpocząć suplementację. Najbardziej przyswajalny jest chelat aminokwasowy magnezu, cytrynian, jabłczan magnezu. Oprócz tego można stosować kąpiele w chlorku magnezu, a nawet zrobić sobie z niego oliwkę magnezową, czyli roztwór soli magnezowej z wodą.

Na przykład na stronie: http://asmag.pl znajdziesz szeroki wybór preparatów z magnezem.