Walka z cellulitem nie należy do najprostszych. Często wymaga podjęcia wielokierunkowych, kompleksowych działań. W większości przypadków, aby pozbyć się pomarańczowej skórki nie wystarczy jedynie używanie kremów czy serum antycellulitowych, a postawienie na różnorodność działań.

Jak zlikwidować cellulit na udach i pośladkach? Należy przede wszystkim zadbać o swoje prawidłowe nawyki. Mowa tutaj o prawidłowej i dobrze zbilansowanej diecie, a także wyeliminowaniu alkoholu oraz papierosów, unikaniu mocnej kawy i herbaty oraz ograniczeniu spożywania soli i słodyczy. Należy pić jak najwięcej wody (najlepiej mineralnej niegazowanej) bądź lekkich ziołowych herbatek. Warto jest postawić również na codzienną aktywność fizyczną – nie muszą być to ciężkie ćwiczenia na siłowni, ale regularna aktywność przez kilkadziesiąt minut dziennie (np. jazda na rowerze, spacer, chodzenie po schodach). Wszystko to znacznie wpływa na jakość skóry oraz poprawia krążenie – tym samym pomaga pozbyć się zalegającej w organizmie wody i zmniejsza uczucie ciężkości.

Aby pozbyć się cellulitu warto nie zapominać o regularnym stosowaniu kremów przeznaczonych do tego problemu. Najlepiej ich nakładanie połączyć z masażem skóry, na przykład za pomocą rękawicy antycellulitowej. Jeśli kwestie finansowe naszego portfela pozwalają, warto jest skorzystać z usług kosmetologa i zgłosić się na zabiegi redukujące cellulit. Niestety nie są one bardzo tanie oraz wymagają wykonywania ich w kilku seriach – efekty są za to bardzo korzystne i widoczne gołym okiem.

Zobacz: “Jak skutecznie pozbyć się cellulitu na udach?”.