Używana jako ozdoba od czasów starożytnych, jednak jej zastosowanie jako element dekoracyjny sięga co najmniej 3000 r. p.n.e., gdzie były one powszechnie noszone przez Egipcjan.

Nie tylko dla kobiet

Bransoletki były powszechnie noszone przez mężczyzn w kulturach zachodnich w czasach rzymskich jako oznaka ich statusu społecznego. Rzymianie również wielbili bransoletki, ponieważ wierzono, że chronią one przed chorobami takimi jak paraliż czy głuchota, wywoływanymi przez złe duchy. Projektowane w różnych kolorach i stylach w zależności od pozycji, pozwalały na prostą identyfikację stanu zamożności i przywilejów konkretnej osoby.

Akcesorium wykorzystywane przez człowieka od tysięcy lat. Służyło zarówno do ozdabiania ciała, jak i zgodnie z wierzeniami, do jego ochrony i leczenia. Najwcześniejsze bransoletki były wykonywane ze skóry, kości i muszli. Później zaczęto używać złota i srebra, aby uczynić je bardziej atrakcyjnymi.

Grecy kochali bransoletki tak bardzo, że wierzyli w moc bogini zwanej Theia, która odpowiedzialna była za wszystkie rodzaje biżuterii. Nosili je na nadgarstkach oraz kostkach.

Moda, która zdaje się być nieśmiertelna

Dziś możemy znaleźć bransoletki wykonane z wszelakich materiałów, takich jak złoto, srebro, brąz, a nawet plastik, co czyni je bardzo przystępnymi i dostępnymi dla większości ludzi na całym świecie oraz widzimy, że zamierzchłe podejście do tej biżuterii, przetrwało z duchem czasu.