Zaburzenia oddychania, podczas których wymagane jest podawanie tlenu, dotykają wiele osób. Z pomocy specjalistycznych urządzeń muszą korzystać chorzy z niewydolnością oddechową, mukowiscydozą, nowotworami lub schorzeniami układu krążenia. Niewystarczająca ilość tlenu w organizmie może powodować znaczne pogorszenie samopoczucia i często prowadzi do hospitalizacji. Można tego uniknąć, stosując we własnym domu koncentratory tlenu. Urządzenia te są niezwykle pomocne dla osób z problemami oddychania i umożliwiają terapię wśród bliskich. Z koncentratorów należy jednak korzystać zgodnie z rekomendacjami lekarza.

Jak poprawić saturację w warunkach domowych?

Osoby dotknięte chorobami układu oddechowego bardzo często wymagają większych ilości tlenu. Urządzenia dostępne na stronie https://www.oddychasz.pl/Koncentratory-tlenu-c17 skutecznie uzupełniają deficyty tego pierwiastka u chorego. Mogą one pracować całą dobę, jednak czas tlenoterapii zawsze określa lekarz. U niektórych osób konieczne jest korzystanie z koncentratora także podczas snu. Urządzenie to posiada specjalny pojemnik na wodę destylowaną. Nawilża ona powietrze, co zapobiega nadmiernemu wysuszeniu śluzówek.

Pomoc tego sprzętu może okazać się potrzebna nie tylko dla osób chorych, ale również dla tych, którzy wyzdrowieli, lecz zmagają się z powikłaniami. Dzieje się tak, np. po przebyciu zapalenia płuc. Koncentratory tlenu to użyteczne urządzenia, które umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie we własnym domu. Dzięki tlenoterapii w takich warunkach chory może cieszyć większym komfortem i spokojem podczas powrotu do zdrowia.