Białe, lśniące i równe zęby – kto nie marzy o takim uśmiechu? Zdrowe zęby nie tylko ułatwiają gryzienie i spożywanie pokarmów, ale są prawdziwą wizytówką, która w dużym stopniu wpływa na to, jak jesteśmy odbierani przez inne osoby. Piękny uśmiech może podnieść samoocenę i pewność siebie, a także sprawia, że znacznie częściej okazujemy radość. Jak więc o niego zadbać?

Regularne wizyty u stomatologa

Chcąc poprawić wygląd swoich zębów, nie ma innej drogi niż przyłożenie się do codziennej higieny jamy ustnej. Szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie, stosowanie płynów do płukania ust i nici dentystycznej, to absolutne podstawy. Najlepiej unikać też pokarmów, które mogą powodować powstawanie przebarwień, takich jak kawa, czerwone wino lub słodycze. Poza tym, niezbędne są regularne kontrole stomatologiczne. Poza leczeniem chorych zębów, należy co najmniej raz w roku decydować się na piaskowanie oraz polerowanie zębów, które zniwelują drobne przebarwienia oraz kamień nazębny. Zęby będą dzięki temu jaśniejsze i zdrowsze.

Profesjonalne wybielanie – zalety

Zęby o żółtym odcieniu, z widocznymi przebarwieniami wyglądają nieatrakcyjnie i – niestety – nie da się ich usunąć domowymi sposobami. Chcąc odzyskać naturalną biel, należy zdecydować się na profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Najlepiej zwrócić się z tym do gabinetu zajmującego się stomatologią estetyczną, jak np. https://ladentica.pl/. Dentysta dobierze wówczas najlepsze, możliwe rozwiązanie spośród dostępnych metod wybielania oraz poprawy wyglądu zębów. Dodając do tego odpowiednią, codzienną higienę jamy ustnej można mieć pewność trwałych i spektakularnych efektów.