Lustro jest przez wiele osób traktowane jako jeden z wielu przedmiotów stricte użytkowych. Ten element wyposażenia może być jednak również wspaniałą ozdobą i idealnym dopełnieniem wystroju wnętrza, zwłaszcza jeśli pasuje do jego stylistyki. Na rynku znajdziemy wiele oryginalnych modeli luster o niebanalnym kształcie tafli szkła czy nietypowej ramie. Posiada je w swojej ofercie m.in. ten specjalistyczny sklep internetowy: https://www.impresje24.pl/pol_m_Meble_Lustra_Lustra-okiennica-323.html.

Znakomite elementy dekoracyjne do salonu, sypialni czy łazienki 

Najbardziej popularne są oczywiście lustra w ciężkiej, drewnianej ramie, przeznaczone do mieszkań urządzonych w stylu klasycznym czy skandynawskim. Często ich obramowanie jest pokryte srebrem albo złotem dla nadania niepowtarzalnego i eleganckiego charakteru. Na rynku znajdziemy również znacznie bardziej nietuzinkowe rozwiązania. Mowa tutaj np. o tafli umieszczonej w ramie wykonanej z materiału pochodzącego w stu procentach z recyklingu. Ponadto w kategorii niebanalnych luster warto wyróżnić modele okrągłe ze skórzanym obramowaniem, wyposażone w pasek ułatwiający ich powieszenie na haku. Idealnie wpisują się one w stylistykę loftową. Inne rodzaje niepowtarzalnych konstrukcji to m.in.:

lustra w czarnej ramie o geometrycznych kształtach (okrągłym, kwadratowym, prostokątnym, owalnym)

– modele w metalowym albo szklanym obramowaniu (sprawdzą się we wnętrzach industrialnych i glamour)

– wersje pozbawione ramy, ale za to w nieregularnym kształcie, ewentualnie w interesującym kolorze (trapezowe, trójkątne, miedziane, błękitne, posrebrzane) 

– lustra barokowe (wyjątkowo ozdobne), orientalne czy rustykalne

– egzemplarze typu okiennica.