Polecamy

Jakie urządzenia wykorzystywane są w okulistyce?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okulistyka to specjalność medyczna, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób oczu. Okuliści używają różnych instrumentów i technologii do diagnozowania, leczenia i zarządzania chorobami oczu.

Lampa szczelinowa

Lampa szczelinowa to przyrząd do badania przedniego odcinka oka. Jest to mikroskop ze źródłem światła, ale posiada również szczelinę w środku obiektywu, która pozwala zobaczyć przedni odcinek oka. Lampa szczelinowa pozwala zbadać siatkówkę, rogówkę, spojówkę i układ łzowy. 

Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem takiego urządzenia, to sprawdź: https://www.krak-optic.pl/lampy-szczelinowe-z-tonometrem/.

Oftalmoskop

Oftalmoskop to instrument używany do zaglądania w tylną część oka. Wykorzystuje on światło do podświetlenia siatkówki i nerwu wzrokowego, dzięki czemu można je wyraźnie zobaczyć za pomocą soczewki powiększającej. Oftalmoskop odsłania tylko jedno oko w danym momencie, więc podczas badania możesz być zmuszony do przełączania się między oczami.

Keratometr

Keratometr mierzy jak bardzo zakrzywiona lub płaska jest rogówka poprzez świecenie światłem w jedno oko i mierzenie jak dużo światła odbija się od niego. Badanie to może pomóc określić, czy masz astygmatyzm – problemy z widzeniem spowodowane przez posiadanie różnych krzywizn w każdym oku (jedno oko może być bardziej zakrzywione niż drugie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Środki owadobójcze, które warto posiadać w swoim domu
Środki owadobójcze, które warto posiadać w swoim domu
Insekty w gospodarstwach domowych mogą przyczyniać się do roznoszenia chorób, zanieczyszczają produkty spożywcze oraz niepokoją domowników. Najczęściej spotykanymi owadami w […]
Domowa pielęgnacja ciała i dłoni – co się przyda?
Domowa pielęgnacja ciała i dłoni – co się przyda?
Świadoma pielęgnacja ciała zyskuje co raz więcej zwolenników. Dbanie o siebie z dnia na dzień staje się co raz modniejsze. […]
Codzienna elegancja w miejscu pracy – podkreśl ją obudową telefonu komórkowego
Codzienna elegancja w miejscu pracy – podkreśl ją obudową telefonu komórkowego
Niegdyś każdy nosił do pracy organizer lub kalendarz ze skórzaną okładką, który dodawał właścicielowi szyku, a zarazem stylu. Rolę wspomnianego […]
Ostatnie wpisy