Polecamy

Jakie urządzenia wykorzystywane są w okulistyce?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okulistyka to specjalność medyczna, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób oczu. Okuliści używają różnych instrumentów i technologii do diagnozowania, leczenia i zarządzania chorobami oczu.

Lampa szczelinowa

Lampa szczelinowa to przyrząd do badania przedniego odcinka oka. Jest to mikroskop ze źródłem światła, ale posiada również szczelinę w środku obiektywu, która pozwala zobaczyć przedni odcinek oka. Lampa szczelinowa pozwala zbadać siatkówkę, rogówkę, spojówkę i układ łzowy. 

Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem takiego urządzenia, to sprawdź: https://www.krak-optic.pl/lampy-szczelinowe-z-tonometrem/.

Oftalmoskop

Oftalmoskop to instrument używany do zaglądania w tylną część oka. Wykorzystuje on światło do podświetlenia siatkówki i nerwu wzrokowego, dzięki czemu można je wyraźnie zobaczyć za pomocą soczewki powiększającej. Oftalmoskop odsłania tylko jedno oko w danym momencie, więc podczas badania możesz być zmuszony do przełączania się między oczami.

Keratometr

Keratometr mierzy jak bardzo zakrzywiona lub płaska jest rogówka poprzez świecenie światłem w jedno oko i mierzenie jak dużo światła odbija się od niego. Badanie to może pomóc określić, czy masz astygmatyzm – problemy z widzeniem spowodowane przez posiadanie różnych krzywizn w każdym oku (jedno oko może być bardziej zakrzywione niż drugie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sprawić sobie wyjątkowy komplet porcelany do domu?
Jak sprawić sobie wyjątkowy komplet porcelany do domu?
Dla wielu osób rodzinny obiad stanowi niezwykle istotny element każdego dnia. Warto zatem uświetnić go poprzez podanie w eleganckiej zastawie […]
Przykładowe formy kształcenia się w zakresie coachingu
Przykładowe formy kształcenia się w zakresie coachingu
Coaching jako forma przekazywania wiedzy jest coraz bardziej popularny. Dostępne są różnego rodzaju szkolenia i kursy, które pozwalają na zdobycie […]
Jakie projektory dają najlepszą jakość obrazu?
Jakie projektory dają najlepszą jakość obrazu?
Rozdzielczość Ultra HD staje się bardzo popularna. Można ją znaleźć nie tylko w popularnych serwisach streamingowych, ale również niektóre stacje […]
Ostatnie wpisy