Obrazy surrealistów są często niepokojące i fantastyczne. Surrealiści wierzyli, że podświadomy umysł jest potężną siłą. Używali więc swojej wyobraźni do tworzenia obrazów, które pochodziły z ich snów lub z tego, co widzieli w swoim codziennym życiu. Starali się oni stworzyć poczucie tajemniczości tych obrazów. Często używali niezwykłych kolorów, dziwnych kształtów i zniekształconych form, aby ich obrazy sprawiały wrażenie sennych.

Jak powstawał surrealizm?

Surrealizm jest ruchem kulturowym, który rozpoczął się we wczesnych latach dwudziestych XX wieku i jest najbardziej znany z dzieł sztuki wizualnej i pism. Surrealistyczne dzieła sztuki charakteryzują się elementem zaskoczenia, nieoczekiwanymi zestawieniami i non sequitur. Jednak wielu surrealistycznych artystów i pisarzy traktuje swoje prace przede wszystkim jako wyraz ruchu filozoficznego, a dzieła jako artefakt.

Surrealizm został spopularyzowany przez André Bretona, który w 1924 roku napisał Manifest Surrealizmu. Zdefiniował on surrealizm jako „czysty automatyzm psychiczny”, przez co rozumiał „wywyższanie kosztem rozumu” i „wykrywanie w normalnym działaniu umysłu”. Tworzył kolaże za pomocą noża, techniki, która stanie się znana jako laceracja.

Obrazy surrealistyczne

Obrazy surrealistyczne charakteryzowały się gwałtownym zestawieniem przedmiotów i obrazów. Występował w nich również element zaskoczenia, nieoczekiwane zestawienia i non sequitur. Obecnie takie obrazy możesz zakupić na stronie https://www.touchofart.eu/Surrealizm/kierunek/.