Polecamy

Co warto wiedzieć o produkcji domowego alkoholu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Produkcja alkoholu w warunkach domowych niesie za sobą szereg zalet. To przede wszystkim oszczędność. Kupując sam sprzęt i regularnie produkując bimber, zwróci się on już po zaledwie kilku butelkach. Sam zestaw niezbędny do produkcji można kupić w pełni legalnie w sklepach. Ponadto to od nas zależy całkowicie moc alkoholu oraz jego rodzaj. Jednakże przed przystąpieniem do wytwarzania bimbru czy nalewki warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności należy zorientować się co wchodzi w skład takiego zestawu produkcyjnego. Niezbędny jest przede wszystkim plastikowy fermentator, rurki destylacyjne, termometr oraz mieszadło. Najważniejsze są jednak składniki, do których należą: woda, cukier i drożdże. Pomocna może się okazać również beczka dębowa. Jak widać nie potrzeba dużego wkładu by sukcesywnie zacząć produkować alkohol.

Jak zacząć produkcję?

Produkcję należy rozpocząć od dobrania odpowiednich proporcji cukru oraz wody. Jej ilość to około 10 litrów. Gdy cukier całkowicie się rozpuści w gorącej wodzie należy uzupełnić nastaw do 25 litrów. Następnie trzeba dodać drożdży. Już zaledwie po kilku godzinach rozpocznie się fermentacja, która trwa 2-3 dni. Potem nadchodzi pora na fermentację cicho, po której można odpędzać bimber i przeprowadzić destylację.

Podsumowanie

Reasumując, pędzenie alkoholu w domowych warunkach to przede wszystkim oszczędność. Inwestycja w cały sprzęt do produkcji zwróci się niezwykle szybko. Ponadto możemy sami decydować o mocy nalewki oraz jej smaku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie korzyści płyną z wykorzystywania druku cyfrowego podczas wydawania książek?
Jakie korzyści płyną z wykorzystywania druku cyfrowego podczas wydawania książek?
Wdrożenie i upowszechnienie się technologii cyfrowego druku książek wywołało prawdziwą rewolucję na rynku poligraficznym i wydawniczym. Dzięki tej nowoczesnej technologii […]
Buty sportowe – jak je czyścić, aby korzystać z nich codziennie
Buty sportowe – jak je czyścić, aby korzystać z nich codziennie
Buty sportowe to modele, które są chętnie wybierane nie tylko do uprawiania sportu, ale także do noszenia ich na co […]
Jakie sprzęty przydadzą się podczas remontu domu?
Jakie sprzęty przydadzą się podczas remontu domu?
Przygotowania do remontu trzeba rozpocząć przede wszystkim od zakupu odpowiednich narzędzi i innych akcesoriów, dzięki którym uda się go przeprowadzić […]
Ostatnie wpisy