Jak znaleźć lokal do wynajęcia/kupna?

Dla większości osób szukających lokalu do wynajmu czy kupna poleca się wpisanie odpowiedniego hasła w wyszukiwarce internetowej. I tak po wpisaniu słów: “mieszkania Szczecin Zawadzkiego”, wyświetla nam się szereg propozycji dostępnych do wynajmu na tej ulicy. Niektóre ogłoszenia są publikowane przez agencje nieruchomości, inne zaś przez osoby prywatne.

Mieszkania z ogródkiem w Szczecinie czy też lokale z balkonem są często obiektem poszukiwań przez turystów, zwłaszcza wybierających się na urlop z dziećmi. Wynajęcie takiej nieruchomości z ogrodem pozwala na swobodną i bezpieczną zabawę dzieci pod okiem rodziców. Można tam też postawić mały plac zabaw, czy też wyznaczyć miejsce do grillowania.
Należy też sprawdzić ewentualny akt własności mieszkania, jeśli kupujemy lokal z rynku wtórnego.

Od czego zależy koszt wynajmu?

Ceny mieszkania są różne i zależą od kilku czynników. Istotna jest lokalizacja – najwyższe są oczywiście w ścisłym centrum, tak jak w każdym mieście. Im dłuższy okres wynajmu, tym cena spada. Ważny jest też termin wynajmu – w okresie urlopowym, czyli w lipcu i sierpniu kwoty zawsze są wyższe niż w pozostałych miesiącach, choć ostatnio bardzo popularne stały się wyjazdy późną jesienią oraz zimą oraz wyjazdy w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra czy nawet Wielkanocy. Urlopowicze często wracają do tych samych sprawdzonych miejsc. Ważny jest kontakt gospodarzy z wynajmującymi, gdyż dobrze przyjęci goście z pewnością wrócą i co więcej – będą polecać placówkę innym.