Każda kobieta ma swój osobisty niezbędnik z zakresu urody. Niektóre z nas nie ruszają się z domu bez korektora, inne natomiast zawsze mają w torebce lakier do włosów. Jest jednak kilka kosmetyków, które warto mieć w kryzysowych chwilach, ponieważ mają wszechstronne zastosowanie i uratują nas w sytuacjach podbramkowych. Jednym z takich preparatów jest zwykły krem nawilżający, mogący nam służyć do twarzy, ale również świetnie poradzi sobie ze spierzchniętymi ustami lub suchą skórą dłoni.

Czerwona pomadka sprawdzi się nie tylko na ustach. Jeśli po pracy chcemy skoczyć na niespodziewaną randkę, wystarczy delikatnie wklepać odrobinę produktu w policzki, by zastąpić róż i podkreślić makijaż. Jeśli chodzi o kosmetyki do stylizacji włosów, każda z nas powinna mieć wcześniej wspomniany lakier w sprayu. Nie tylko utrwali on fryzurę, ale także zabezpieczy i wzmocni rajstopy, jak też w awaryjnej sytuacji zastąpi utrwalacz do make up’u.

Kosmetyki do zadań specjalnych

Są preparaty pielęgnacyjne, mające wiele zastosowań. Kosmetyki do demakijażu, które kupimy np. na https://powabna.pl/demakijaz, świetnie usuną zanieczyszczenia również z przyborów do malowania twarzy. Olej kokosowy sprawdzi się jako masło do ciała lub krem pod oczy. Zapominając na letni wyjazd balsamu, skórę nawilży odżywka do włosów nałożona i spłukana po kilku minutach pod prysznicem. Wykorzystując kosmetyki na kilka sposobów, możemy drastycznie zmniejszyć naszą wakacyjną kosmetyczkę, jak również zadbać o środowisko, zużywając wszystkie preparaty, o krótkim  terminie przydatności do samego końca, nie generując tym samym zbędnych śmieci.