Każda profesjonalna kosmetyczka powinna posiadać różnorodne narzędzia, akcesoria oraz kosmetyki niezbędne przy wykonywaniu poszczególnych zabiegów, takich jak makijaż, manicure czy mikrodermabrazja. Taki kompleksowy zestaw jest bowiem gwarancją komfortowej pracy i optymalnego efektu finalnego. Niezwykle przydatnymi produktami są m.in. lakiery i preparaty do paznokci firmy OPI, wyróżniające się bardzo wysoką jakością oraz bezpieczeństwem użytkowania. Można je kupić na https://emedical24.pl/pl/c/OPI/342.

Duże znaczenie ma zakres oferowanych usług 

Kosmetyczka dokonuje wyboru sprzętów, akcesoriów i preparatów przede wszystkim z uwzględnieniem najczęściej wykonywanych przez siebie zabiegów. Istnieje jednak szereg uniwersalnych produktów, bez których w swojej codziennej pracy nie obejdzie się zdecydowana większość przedstawicielek tego zawodu. Zaliczamy do nich z pewnością elementy wymagane przy robieniu makijażu, czyli m.in. grzebyk, szczoteczkę i kredkę do brwi, pęsetę do regulowania włosków i nadawania im pożądanego kształtu, zalotkę do rzęs, aplikator do nanoszenia cieni na powieki czy pędzelek i gąbkę do nakładania pudru oraz różu. Oczywiście konieczne jest też posiadanie odpowiednich kosmetyków (cienie, podkłady, bazy, korektory, pomadki itp.).

Drugą kategorię niezbędnych produktów stanowią te, które są wykorzystywane do manicure i pedicure. Mowa tutaj np. o różnego rodzaju lakierach i żelach, tipsach, pilnikach, cążkach, nożyczkach, pochłaniaczu pyłu, frezarce, lampie UV (do utwardzania warstwy lakieru), zmywaczach, wacikach i pędzelkach. Nie można też zapomnieć o kilku kluczowych, nieco bardziej zaawansowanych narzędziach kosmetycznych – kombajnie, scrubberze, sterylizatorze do dezynfekcji i derma rollerze.